MEGA U FINALU KUPA RADIVOJA KORAĆA!

Izabranici Dejana Milojevića, plasirali su se u finale Kupa Radivoja Koraća. Meč sa timom Vršca, završen je rezultatom 85:66, po četvrtinama 27:22, 18:15, 25:6 i 15:23.

Drugu godinu zaredom Mega će se naći u finalu i boriti se za čuvenu “Žućkovu levicu”. Ovog puta do pobede svoj tim su predvodili Rade Zagorac sa 17 poena i 7 skokova, Nenad Miljenović sa 14 poena, dok je Nemanja Krstić postigao 14 poena i 4 skoka. Dvocifreni učinak, od po 10 poena, imali su Dejan Musli i Ognjen Jaramaz.

Vrščani su veoma dobro otvorili meč i imali vođstvo, ali su Megini igrači vrlo brzo pronašli svoj ritam i napravili preokret.Prvo poluvreme polufinalnog meča završeno je u korist Mege rezultatom 37:45, a nakon toga Mega je rutinski meč privela kraju. Trener Milojević je priliku pružio i mlađim igračima i time odmarao nešto iskusnije.

U timu Vršca, Nikola Tomašević je imao 14 poena i 6 skokova, Dejan Davidovac je imao 12 poena i 6 skokova, a Dragan Apić 10 poena.

Andrija Simović:

“ Pre svega čestitam ekipi Vršca na plasmanu i odličnoj borbi. Što se nas tiče nismo baš najsjajnije otvorili meč, ali smo u drugo poluvreme ušli mnogo agresivnije i angažovanije i to je pokazao i sam rezultat. Imali smo čak 10 skokova više od protivničke ekipe i to je pored odbrane bio odlučujući faktor.

Cilj za finale je svakako pobeda. Daćemo sve od sebe, pružiti naš maksimum i nadam se i osvojiti Kup”

Dejan Milojević:

“ Čestitam mom kolegi na načinu na koji vodi svoju ekipu, zaista radi odličan posao od kada je preuzeo ekipu Vršca. Podigli su formu i morali smo da ih shvatimo maksimalno ozbiljno. Uveli smo ih u naš, brz ritam, odigrali smo dobru odbranu i uspeo sam da odmorim glavne igrače.

U finale ulazimo rasterećeno. Ovo je veliki uspeh, ali ne mislim da smo bez šansi. I Partizan i Zvezda će u finale ići kao izraziti favoriti, ali nikada se ne zna kada se igra jedna utakmica.”