BARAĆ: „NE MOGU DA BUDEM NEZADOVOLJAN IGROM I BORBENOŠĆU, UTAKMICA MOGLA DA ODE I NA DRUGU STRANU“

Košarkaši Mega MIS-a odigrali su još jedan odličan meč protiv jednog od favorita za najviši plasman na Jadranu. U okviru 11. kola ABA lige, u Hali sportova Ranko Žeravica, bili su rame uz rame sa Crvenom zvezdom do poslednjih trenutaka, kada je ipak iskustvo srpskog predstavnika u Evroligi presudilo, te su gosti stigli do trijumfa 88:98 (27:22, 13:26, 30:20, 18:30). Izabranici Marka Baraća su sjajno otvorili meč, vodili posle uvodnih 10 minuta, ali nisu uspeli da zadrže prednost do velikog odmora. Ipak, u trećoj deonici su ponovo zaigrali sjajno na oba kraja terena i napravili preokret. Držali su se protiv favorizovanog protivnika do poslednjeg minuta, kada su gosti napravili ključnu prednost i došli do pobede. Mega MIS tako posle 11 mečeva ima učinak 5-6, dok je Zvezda na vrhu regionalnog takmičenja sa samo jednim porazom (10-1).

Trener Mege Marko Barać izneo je utiske na konferenciji za medije posle utakmice:

Čestitam Crvenoj zvezdi na pobedi. Mislim da je utakmica mogla da ode i na drugu stranu i smatram da ne bi bilo nezasluženo i da smo mi na kraju slavili. Otvaranje meča je bilo na način na koji smo želeli, posebno napadački. Uspeli smo da iz dubine u pik-end rolu postignemo dosta lakih poena. Ipak, Zvezda ima iskusan tim, umeli su da odreaguju u nastavku, promenili su način odbrane, i nama je trebalo malo vremena da se adaptiramo. Zadovoljan sam igrom u drugom poluvremenu, dali smo 30 peona u trećoj četvrtini, imali smo vođstvo kada se lomilo, ali nismo realizovali nekoliko šuteva i kontri. Oni su ubacili neke teške šuteve i pobedili. Ne mogu da budem nezadovoljan, ali u pojedinim situacijama bili smo neodlučni, a nekoliko izgubljenih lopti je odlučilo. Ponavljam, ne mogu da budem nezadovoljan igrom i borbenošću koju smo pokazali a publika neka oceni koliko utakmica bila lepa,

rekao je Barać.

U narednom kolu Mega MIS gostuje ekipi Splita na Gripama, a susret je zakazan za ponedejak 18. decembar od 18.00.