BARAĆ: „ZADOVOLJAN SAM NAČINOM NA KOJI SMO IGRALI, POKUŠAĆEMO DA VRATIMO SERIJU KUĆI“

Košarkaši Mega MIS-a nisu uspeli da savladaju FMP SoccerBet u dvorani Mega Factory na startu polufinalne serije, pošto je sastav iz Železnika u dramatičnom finišu došao do preokreta i pobede, 72:75 (21:19, 19:14, 14:17, 18:25). Podmlađeni sastav Marka Baraća, sa samo dva igrača rođena pre 2000. godine, vodio je većim delom susreta, ali su se gosti izborili za neizvesnu završnicu. Posle nekoliko preokreta, tim iz Železnika je imao nešto više sreće u poslednjim minutima, te je došao do trijumfa i poveo 1-0 u seriji koja se igra na dve pobede.

Trener Mega MIS-a, Marko Barać, izneo je utiske posle poraza u poslednjim sekundama:

Čestitam FMP-u na pobedi. Moram da budem zadovoljan načinom na koji smo igrali. Bili smo u vođstvu veliki deo utakmice, na kraju smo pali na skoku jer nekoliko otvorenih šuteva nismo uspeli da ubacimo. Uvek je to u četvrtoj četvrtini najbitnije. Dve vezane trojke prave seriju, to se desilo večeras. Imali smo kontranapad na pola koša, izašla je lopta kako je izašla, to je nešto što se svim mladim talentovanim igračima dešava i sve je to škola. Moramo da budem zadovoljan i time što su seniori koji su do sada imali manju minutažu i ulogu pokazali da sasvim zasluženo imaju moje poverenje. Tokom sezone su svojim ponašanjem i odnosom dizali intenzitet i kvalitet treninga i zaslužili veću šansu. Imamo igrače koji se vraćaju u formu i time mogu da budem zadovoljan. Svaki minut mi je kao treneru koji dam mladom igraču investicija, kao i za klub i njih kao igrače. To je nešto što ćemo probati da uradimo i u drugoj utakmici i pokušati da vratimo seriju ovde,

rekao je Barać.

Aleksa Uskoković napominje da je njegova ekipa pokazala da može da se nosi sa FMP-om.

Šta da kažem, veoma ujednačena utakmica tokom svih 40 minuta. Znali smo da ćemo imati najveći problem na skoku, ali njihova čvrstina i mladost u tom trenutku… Takav je bio rezultat. Da smo to malo bolje uradili, imali bi veće šanse da pobedimo. Ovako je čitava utakmica bila neizvesna, odlučio je jedan detalj, nismo imali sreće. Okrećemo se narednoj utakmici, već u sredu. Videli smo da možemo da igramo sa njima bez problema, popravićemo ono što nije bilo dobro i nadam se boljoj utakmici i prilici da izjednačimo u seriji,