BARAĆ: „PRESUDILO ISKUSTVO BUDUĆNOSTI U EGAL ZAVRŠNICI, ČESTITAM KLUBU I ČITAVOJ ORGANIZACIJI NA USPEŠNOJ SEZONI U ABA LIGI“

Košarkaši Mega MIS-a su pružili sjajan otpor, imali kontrolu u većem delu susreta, ali nisu uspeli u neizvesnoj završnici da savladaju Budućnost VOLI u Sremskoj Mitrovici, te su posle drugog poraza zaustavljeni u četvrtfinalu plej-ofa ABA lige, 80:82 (19:15, 27:14, 14:26, 20:27). Izabranici Marka Baraća su sjajnom igrom u drugoj četvrtini došli do velike prednosti, dočekali veliki odmor sa plus 17, nakratko uvećali prednost u trećem kvartalu, ali je onda usledio odgovor iskusnijeg protivnika koji je velikom serijom prepolovio zaostatak. Ipak, dočekala je Mega poslednjih 10 minuta sa viškom od pet poena, ali u odlučujućem periodu su gosti preokrenuli. Ušlo se u neizvesnu završnicu, Baraćev tim je odbijao da se preda, ali je šampion Crne Gore na kraju ipak sačuvao prednost i drugom pobedom u četvrtfinalnoj seriji izborio plasman u polufinale regionalnog takmičenja.

Na konferenciji za medije posle utakmice Marko Barać se još jednom osvrnuo na tragične događaje koji su zadesili Srbiju:

Želeo bih još jednom da izrazim najdublje saučešće porodicama i prijateljima svih žrtava u ovim tragedijama koje su nas zadesile poslednjih dana, a povređenima da poželim što brži i potpuni oporavak,

rekao je Barać.

Detaljno je analizirao i dešavanja sa parketa:

Čestitam ekipi Budućnosti na pobedi. Dva potpuno različita poluvremena. Igrači su se dobro spremili, bili prilično fokusirani. Kontrolisali smo gotovo sve elemente u prvom poluvremenu, izgledalo je to veoma dobro, kao što treba i da izgleda jedna plej-of ekipa. Očekivano je bilo da će ekipa Budućnosti odreagovati u drugom poluvremenu. Trebalo je da izdržimo prvi udar, individualnu odgovornost kako u igri na jedan na jedan, tako i u skoku. Da nastavimo da kontrolišemo napad vodeći računa o lopti, kao u prvom poluvremenu, kada smo imali jednu izgubljenu od sedam ukradenih. Iz nekog razloga, dijametralno suprotno se desilo na terenu. Na prva tri napada smo izgubili loptu, dali ekipi Budućnosti prilike za lake poene, bez kontrole skoka praktično čitavu treću četvrtinu i sa vrlo ograničenom individualnom odgovornošću. Kada utakmica uđe u egal, sa iskustvom koje Budućnost poseduje, a i sa našom dužinom rostera, očekivano je bilo da će prednost biti na strani gostiju, koju su znali da iskoriste. Poželeo bih im svu sreću u nastavku takmičenja, kolegi Mijoviću da u drugom mandatu nastavi sa dobrim radom, a svom klubu i čitavoj organziaciji čestitam na uspešnoj sezoni zu ABA ligi. Ostaje nam da nastavimo sa radom, kako u Superligi Srbije, tako i između dve sezone u ABA ligi,

zaključio je Barać.

Košarkaši Mega MIS-a su zaustavljeni u četvrtfinalu, do kojeg su stigli kao šestoplasirani na tabeli ABA lige sa učinkom 12-14. Sezona 2022/23 ostaće upamćena kao prva u kojoj je ostvaren plasman u plej-of od 2016. godine, ali i po istorijskom nizu trijumfa iz drugog dela, kada je na 10 odigranih mečeva ostvareno devet pobeda.