MEGA BEZ REŠENJA ZA KALINIĆA I HOLINSA, ZVEZDA SLAVILA U MAJSTORICI ZA FINALE

Mega se borila, Zvezda trojkama do finala!

Košarkaši Mega Mozzarta su u okviru treće odlučujuće takmice polufinala plej-ofa Superlige izgubili od Crvene zvezde mts sa 88:66 (26:16, 27:17, 15:12, 20:21). Izabranici trenera Vladimira Jovanovića su se hrabro borili, ali nisu imali rešenja za Kalinića i Holinsa krajem prvog poluvremene kada je Zvezda uspela da se odvoji i trojkama prelomi utakmicu.

Najefikasniji u redovima Mege su bili Boriša Simanić i Samson Ružencev sa po 12 poena. U Crvenoj zvezdi su se istakli Nikola Kalinić sa 21 poenom i Ostin Holins sa 17.

Ovom pobedom je Crvena zvezda slavila sa 2-1 u polufinalnoj seriji i u finalu će se sa ekipom FMP-a boriti za titulu.

Mega je započela utakmicu sa petorkom Uskoković, Ružencev, Cerovina, Simanić, Rudan. Odlična saradnja Simanića i Rudana na početku meča gde Rudan u uvodnim minutima postiže 6 poena, da bi trojkom Cerovine Mega povela 10:11. Ipak, Zvezda trojkama stiže do prednosti, da bi poenima Mitrovića Zvezda stigla do plus 10, 26:16 posle prve četvrtine.

Igralo se u mini-serijama na početku druge deonice, gde je Zvezda imala do 15 poena prednosti, ali je Mega uspevala da odgovori i vrati razliku na 10-ak poena. Ipak, domaća ekipa serijom poena Kalinića i Holinsa povećava plus na 21 poen, 52:31 a na poluvreme se otišlo sa 53:33 uz čak 21 poen Kalinića.

Imala je Mega nekoliko otvorenih šuteva za tri poena u trećoj četvrtini i priliku da smanji zaostatak, ali nažalost njeni igrači nisu bili precizni pa je domaća ekipa povećala prednost na 66:39. Mega sa nekoliko dobrih akcija i dobrom energijom uspeva da smanji rezultat na 68:45 pred poslednju četvrtinu.

U poslednjoj četvrtini pobeda Zvezde nije dolazila u pitanje, a konačan rezultat je bio 88:66.

Crvena zvezda mts: Lazarević 5, Davidovac, Mitrović 7, Lazić, Kalinić 21, Holins 17, Simonović 2, Ivanović 7, Marković 6, Vajt 9, Kuzmić 8, Cirbes 8.

Mega Mozzart: Paunović, Vujić, Ružencev 12 (6 skokova), Rudan 8 (6 skokova), Uskoković 4 (8 asistencija), Kočović, Kovačević 4, Cerovina 11, Grbović 7, Simanić 12 (6 skokova), Mušikić 8, Bogavac.