VELIKI PREOKRET MEGE U NOVOM SADU ZA PLASMAN U FINALE PLEJ-OFA

Serija Mege 11:0 za veliki preokret u Novom Sadu!

Košarkaši Mega Mozzarta su u Novom Sadu savladali Vojvodinu sa 79:83 (21:25, 24:17, 19:21, 15:20) u okviru druge utakmice polufinala plej-ofa Superlige i na taj način su se sa 2:0 u seriji plasirali u finale prvog dela plej-ofa. Izabranici trenera Vladimira Jovanovića su gubili sa 79:72 na manje od tri minuta do kraja, ali su napravili veliki preokret i serijom 11:0 došli do pobede i plasmana u finale.

Najefikasniji u redovima Mege su bili Samson Ružencev i Boriša Simanić sa po 16 poena. U ekipi Vojvodine se istakao Nikola Gaćeša sa 19 poena.

Mega će se u finalu prvog dela plejofa sastati sa boljim iz polufinalne serije Borac – Mladost gde je trenutni rezultat 1:1 a prva utakmica će se igrati u nedelju 22. maja u hali Mega Factory u Beogradu.

Mega je započela utakmicu sa petorkom Uskoković, Ružencev, Cerovina, Simanić, Mušikić. Dobar početak Mege koja posle 4 minuta igre vodi 7:15 pri čemu su se svi igrači u petorci upisali u strelce. Domaća ekipa prilazi na poen zaostatka posle nekoliko skokova u napadu, ali Simanić i Ružencev odbijaju napad Vojvodine za prednost 21:25 posle prve četvrtine.

Čuvala je Mega prednost do 5 poena sve do sredine druge četvrtine kada je Vojvodina serijom 11:0 preuzela vođstvo, 41:34. Ipak, Mega do kraja četvrtine nije dozvolila Vojvodini da se dalje odlepi, pa je rezultat na poluvremenu 45:42.

Imala je domaća ekipa plus 8 u trećoj deonici, ali je Mega je uspevala polako da istopi taj zaostatak, ali ne i da izjednači, pa je rezultat pred poslednju četvrtinu 64:63. Uspela je Mega na kratko da povede na početku poslednje četvrtine, ali se činilo da je utakmica izgubljena na 2:42 do kraja kada je Rakićević pogodio trojku za domaću ekipu za 79:72. Zaigrala je Mega sjajno u odbrani, pa je sa linije slobodnih bacanja smanjivala razliku da bi posle promašenog slobodnog bacanja Simanića, Ružencev poentirao posle skoka u napadu za 79:78. Posle izgubljene lopte domaće ekipe Uskoković pogađa skok-šut, a potom i krade loptu za polaganje i prednost 79:82. Usledila je još jedna dobra odbrana Mege posle koje je Cerovina sa jednim pogođenim slobodnim bacanjem potvrdio pobedu Mege, 79:83.

Vojvodina: Kočić, Banjac 6, Beslać 18, Marić, Nedeljkov, Gaćeša 19 (10 skokova), Bjelica 11, Mirotić, Popović 5, Rakićević 15, Nil 5, Stanojević.

Mega Mozzart: Paunović, Vujić, Ružencev 16 (6 skokova, 5 asistencija), Rudan 8, Uskoković 13 (6 skokova, 5 asistencija), Kočović, Kovačević 3, Cerovina 14 (3 ukradene lopte), Grbović 2, Simanić 16, Mušikić 9, Bogavac 2.