TESAN PORAZ BORBENE MEGE PROTIV ZVEZDE U PETOJ PROVERI NA PRIPREMAMA

Košarkaši Mega Basketa su nastavili sa kontrolnim utakmicama u pripremnom periodu, pošto su u petoj proveri posle velike borbe izgubili od Crvene zvezde mts sa 82:77 (20:15, 20:18, 25:24, 17:20).  Izabranici Vladimira Jovanovića su u utakmici koja je odigrana bez prisustva publike hali Aleksandar Nikolić odigrali borbeno do samog kraja, uspeli da se spuste sa minus 11 na samo tri poena zaostatka u samom finišu, ali je Zvezda na kraju odbranila pobedu.

Najefikasniji u redovima Mege su bili Boriša Simanić sa 17 poena i Karlo Matković sa 15. U ekipi Crvene zvezde su se istakli Ostin Holins sa 20 poena i Nikola Ivanović sa 17.

Narednu kontrolnu utakmicu Mega će igrati u ponedeljak 6. septembra protiv engleskih London Lajonsa.

Mega je imala plus devet na početku utakmice uz dobre role Balcerovskog i Simanića, ali je Zvezda serijom uspela da dođe do prednosti od pet poena posle prve četvrtine. Brzo se Mega vratila u utakmicu u drugih 10 minuta igre, Simanić je vezao trojke a Matković poene iz reketa. Posle minimalnog vođstva Mege, Zvezda u finišu druge četvrtine trojkama vraća prednost pa je rezultat na poluvremenu 40:33 za domaću ekipu.

Jović i Simanić su sjajni na početku treće četvrtine i upravo trojkom Simanića Mega stiže do prednosti 45:46. Zvezda novim trojkama vraća prednost pa je rezultat pred poslednju četvrtinu 65:57. Činilo se da je Zvezda kod rezultata 80:69 prelomila utakmicu, ali se Mega serijom 0:8 vratila na minus tri, ali nije uspela da dođe do preokreta, pa je Crvena zvezda slavila sa konačnih 82:77.

Crvena zvezda mts: Popović, Lazarević 2, Uskoković 2, Davidovac 5, Mitrović 2, Gušić, Kalinić 12, Holins 20, Simonović, Ivanović 17, Vajt 8, Kuzmić 8, Cirbes 6.

Mega Basket: Smit 8 (10 asistencija), Jović 11, Kočović 1, Kazalon 4, Đurišić 2, Ružencev, Cerovina 9, Simanić 17 (7 skokova), Vujić 2, Rudan, Matković 15, Balcerovski 8.