MEGA ISPUSTILA POBEDU U ZADRU

Košarkaši Mega Bemaxa su u veoma uzbudljivom meču 14. kola ABA lige izgubili na gostovanju od Zadra sa 106:100 (22:26, 25:25, 19:24, 40:25). Izabranici trenera Dejana Milojevića su u jednom od najbitnijih mečeva za opstanak u ABA uspešno odbijali nalete Zadra, imali i 14 poena prednosti u poslednjem periodu, ali je Zadar u finišu stigao do preokreta i trijumfa u dvorani Krešimir Ćosić. Trener Mege na ovom meču nije mogao da računa na Filipa Stanića.

Najefikasniji u redovima Mega Bemaxa su bili Marko Simonović sa 23 poena i Kendrik Peri sa 19. U ekipi Zadra su se istakli Domagoj Vuković sa 28 poena i Brajon Alen sa 22.

Posle 14 odigranih kola ABA lige, Mega Bemax ima skor 3-11 dok Zadar ima pobedu više. Narednu utakmicu Mega Bemax igra u ponedeljak 13. januara od 17 časova kada će u Hali sportova Ranko Žeravica dočekati Crvenu zvezdu mts.

Dejan Milojević je započeo meč sa petorkom Peri, Mesiček, Atić, Mišković i Simonović. Odlično otvaranje meča za Megu uz ulaze Perija i 0:8 gde je Zadar postigao prve poene posle 3 i po minuta igre. Trojku Zadra odmah vraća Mišković a potom pogađa i Mesiček za plus 11, 3:14. Peri ubrzo ide na klupu zbog druge lične greške a Zadar malo po malo koristi greške Mege i smanjuje razliku. Nenadić iz odbojke prekida seriju Zadra koji u finišu ipak stiže do egla, 20:20. Tanasković i Ašćerić pogađaju trojke u poslednjem minutu pa je rezultat posle prve četvrtine 22:26.

Prišao je Zadar na poen zaostatka, ali Nenadić trojkom i Simonović poenima iz reketa pod faulom odbijaju nalet Zadra. Peri dobija i 3. ličnu, ali ubrzo pogađa i trojku za 28:35. Domaća ekipa serijom 7:0 dolazi do izjednačenja a posle trojke Atića, pogađa i Vuković za Zadar. Mišković uzvraća trojkom i pogođenim ulazom pod faulom za 38:44 na 3 minuta do kraja poluvremena. Nekoliko loših napada Mege a na drugoj strani Zadar ponovo vezuje 7 poena za prvo vođstvo na utakmici, 45:44. Atić trojkom odmah vraća vođstvo Megi a Nenadić poenima preko ruke u poslednjim sekundama postavlja rezultat posle prvih 20 minuta igre, 47:51.

Bolji početak drugog poluvremena za Megu koja posle 3 minuta igre vodi 51:60. Zadar prilazi na 4 poena, Mišković zbog 4. lične mora na klupu, ali Tanasković i Simonović poenima odbijaju još jedan napad Zadra za novo dvocifreno vođstvo, 58:69 a rezultat pred poslednjih 10 minuta je 66:75.

Simonović odmah na početku pogađa trojku a potom i prikucava loptu posle skoka u napadu za 68:80. Mišković pogađa trojku iz ugla a potom odlično fintira čuvara na trojci i ulazom održava dvocifrenu prednost Mege. Ipak, Mavra sa 7 vezanih poena vraća Zadar u igru za 83:88 na 5 minuta do kraja. Nenadić pogađa o tablu a Peri trojku za plus 10 i u tim trenucima se činilo da je Mega pred pobedom. Peri u dva navrata trojkom i ulazom na kratko odbija nalet Zadra, ali domaća ekipa trojkama stiže do egala da bi Gilbert poenima posle skoka u napadu izjednačio na 98:98. Mega gubi loptu, Alen je fauliran a potom i precizan sa linije slobodnih bacanja za plus 2 za Zadar, ali u narednom napadu Atić fantastično zakucava za novo izjednačenje. Ključni momenat je bio skok u napadu posle promašaja Zadra i poeni Vukovića za 102:100. Simonović je u narednom napadu posle teškog pasa zgazio liniju pa je Alen na 15 sekundi do kraja sa dva slobodna bacanja  doneo nedostižnih plus 4 za Zadar. U preostalom vremenu Peri promašuje tešku trojku i Zadar stiže do pobede.

Zadar: Uljarević, Alen 22, Ivanov 15, Ahmed 4, Palokaj, Vuković 28 (13 skokova), Junaković 9, Mavra 15, Fundić, Planinić, Keler, Gilbert 13.

Mega Bemax: Mišković 14, Peri 19, Atić 13, Marjanović, Ašćerić 3, Simonović 23 (12 skokova), Nenadić 10, Cerovina, Macura, Tanasković 9, Mesiček 9.