MEGA U UZBUDLJIVOJ ZAVRŠNICI SLAVILA PROTIV NOVOG PAZARA

Košarkaši Mega Bemaxa su zabeležili prvu pobedu u Superligi pošto su u utakmici 2. kola takmičenja posle uzbudljive završnice savladali Novi Pazar sa 97:95 (24:17, 29:21, 13:29, 31:28). Izabranici Dejana Milojevića su do pobede u hali „Mega Factory“ došli u meču punom preokreta, gde su u drugoj četvrtini vodili sa 18 razlike, ali i gubili sa 4 poena početkom poslednje deonice da bi potom u penal završnici ipak došli do trijumfa.

Najefikasniji u redovima Mega Bemaxa su bili Nikola Mišković sa 19 poena i Dalibor Ilić sa 16. U ekipi Novog Pazara se istakao bivši igrač Mege Nemanja Krstić sa 26 poena.

Posle dva odigrana kola, Mega Bemax ima po jednu pobedu i poraz dok je Novi Pazar bez pobede. U narednom kolu 5. maja od 18 časova Mega gostuje u Užicu ekipi Slobode.

Dejan Milojević je meč započeo sa petorkom Ašćerić, Mokoka, Marjanović, Fundić i Bitadze. Malo poena na početku meča gde je za 5 minuta igre viđeno po 7 poena na obe strane. Mokoka i Mišković dobro rešavaju kontre Mege pa je prednost 5 poena, 15:10. Gosti odgovaraju trojkama, pa nakratko stižu do vođstva, 16:17. Ipak, finiš pripada Megi koja serijom 8:0 i zakucavanjem Ilića stavlja tačku na prvu četvrtinu, 24:17.

Dobra igra Mege se nastavila i u drugoj četvrtini gde Ilić i Čarapić brzim kontrama dižu Megu na plus 16, 35:19 u 13. minutu. Gosti uspevaju da vežu nekoliko poena, ali Mega trojkama Miškovića, Ašćerića i Mokoke čuva prednost. U finišu Mišković i Ilić pogađaju za 53:38 posle 20 minuta igre.

Pauza na poluvremenu je više prijala gostujućoj ekipi koja sa nekoliko trojki uspeva da spusti razliku na samo 6 poena, 60:54 posle 5 minuta igre u trećoj četvrtini. Ubrzo zatim Bitadze dobija petu ličnu grešku a Mokoka četvrtu. Dosta promašenih slobodnih bacanja i otvorenih šuteva Mege ekipa Novog Pazara uspeva da kazni, da bi na kraju treće četvrtine prešla u vođstvo, 66:67 pred četvrtu četvrtinu.

Gosti pogađaju trojku na startu poslednje četvrtine, ali odmah uzvraća Ašćerić. Zaigrala je Mega bolje u odbrani a Mišković i Fundić su precizni u napadu za plus 9, 82:73. Gosti sa linije slobodnih bacanja stižu na samo poen zaostatka da bi Čarapić potom pogodio važnu trojku za 85:81 na 3 i po minuta do kraja. Gosti se ne daju, ponovo prilaze na poen, ali Čarapić pogađa težak flouter za 91:88 na minut i 15 do kraja utakmice. U penal završnici su igrači Mege bili precizni sa linije slobodnih bacanja a gosti u poslednjim sekundama pokušali da dođu do produžetka posle promašenog slobodnog bacanja, ali nisu bili precizni pa je Mega slavila sa 97:95.

Mega Bemax: Janjić, Zarić, Marjanović 2, Ašćerić 10 (6 asistencija), Mišković 19, Čarapić 15, Atić 8 (10 skokova, 4 ukradene lopte), Bitadze 10, Koprivica, Mokoka 9, Ilić 16 (7 skokova), Fundić 8.

Novi Pazar: Brunčević 10, Eminbegović, Berbakov 5, Numanović 4, Slavković, Radonjić 13, Hadžifejzović 16, Simeunović, Krstić 26, Bulatović, Nešović 7, Vujović 8.