MEGA STALA U POSLEDNJOJ ČETVRTINI, ZVEZDA U FINALU KUPA

Košarkaši Mega Bemaxa nisu uspeli da se plasiraju u finale Kupa Radivoja Koraća koji se održava u Nišu pošto su odigrali veoma slabu poslednju četvrtinu pa je Crvena zvezda mts slavila sa 92:73 (12:16, 30:21, 18:24, 32:12). Izabranici trenera Dejana Milojevića su imali prednost od jednog poena pred poslednjih 10 minuta igre, ali su u četvrtoj četvrtini odigrali nedovoljno agresivno pre svega u odbrani pa je Crvena zvezda trojkama (15 od 33) došla do ubedljive pobede. Trener Mega Bemaxa nije mogao da računa na Ognjena Čarapića koji zbog povrede ramena propušta kup.

Najefikasniji u Mega Bemaxu su bili Edin Atić sa 20 poena i Filip Stanić sa 16 koji je tome dodao 9 skokova i 3 blokade. U ekipi Crvene zvezde mts su se istakli Bili Beron sa 20 poena i Dejan Davidovac sa 15.

Crvena zvezda mts će se u finalu Kupa Radivoja Koraća sastati sa Partizanom NIS u nedelju od 17 časova.

Dejan Milojević je počeo meč sa petorkom Ašćerić, Mokoka, Atić, Mišković i Nikolić. Sjajna odbrana Mege na početku meča pa je posle trojke Miškovića rezultat 0:5. Zvezda postiže prve poene posle 3 minuta igre, Nikolić dobija udarac u nos pa je zbog krvarenja morao iz igre, ali na njegovo mesto uskače raspoloženi Stanić. Centar Mege dobro čuva reket a potom i postiže koš pod faulom. Posle 7 minuta igre, Mega vodi 6:12, ali su problem 3. lična Marjanovića i 2. Mokoke. Ratkovica sa linije slobodnih bacanja donosi plus 9, 7:16, ali se na prvi odmor odlazi sa serijom Zvezde 5:0 za 12:16 na kraju četvrtine.

Trojkaški obračun Atića i Perperoglua na početku druge četvrtine, gde je Atić u kratkom periodu vezao 8 poena. Ipak, Zvezda uspeva da prvo smanji minus, a potom i poenima Cirbesa da pređe u vođstvo, 36:31. Stanić po ulasku u igru dva puta poentira posle skoka u napadu, Mega prilazi na poen zaostatka, ali finiš poluvremena je pripao Zvezdi pa se na odmor otišlo sa 42:37 za crveno-bele.

Bolji početak drugog poluvremena za Zvezdu koja stiže do plus 7, 49:42. Zaigrala je tada Mega bolje u odbrani, Fundić je uspeo da se izbori za loptu posle nekoliko teških duela da bi trojkom Cerovine i polaganjem Atića Mega vratila prednost, 52:53. Zvezda pravi seriju 6:0, ali po ulasku u igru, Stanić je odličan na obe strane terena po poenima posle skokova u napadu i sa linije slobodnih bacanja vraća egal, da bi Mišković trojkom sa 8 metara u poslednjoj sekundi doneo prednost Megi pred poslednju četvrtinu, 60:61.

Posle vođstva 63:65 za Megu na 7 minuta do kraja, usledio je ključan period na meču kada ga je Zvezda serijom 12:0 prelomila u svoju korist, da bi potom sa još 5 trojki na kraju došla do ubedljive pobede 92:73.

Mega Bemax: Janjić, Marjanović 2, Ratkovica 2 (10 asistencija), Ašćerić 4, Mišković 10, Atić 20 (7 skokova, 3 ukradene lopte), Cerovina 3, Koprivica, Nikolić 7, Mokoka 5, Fundić 4, Stanić 16 (9 skokova, 3 blokade).

Crvena zvezda mts: Regland 9 (9 asistencija), Čović 1, Kešelj 3, Perperoglu 14, Davidovac 15, Nenadić, Lazić, Beron 20, Dobrić 12, Ristić 8, Simanić 2, Cirbes 8.