MEGA U PRODUŽETKU OSTALA BEZ MAGIČNOG PREOKRETA PROTIV CEDEVITE

Košarkaši Mega Bemaxa nisu uspeli da ostvare fantastičan preokret na početku 2019. godine pošto su u derbi meču 14. kola ABA lige u Sremskoj Mitrovici izgubili posle produžetka od Cedevite sa 101:107 (17:33, 21:20, 24:12, 28:25, 11:17). Izabranici trenera Dejana Milojevića su odličnoj atmosferi hale PSC Pinki u toku meča gubili i sa 20 poena razlike, nekoliko puta su se vratili iz bezizlaznih situacija, izborili produžetak poenima Mokoke sa slobodnih bacanja, ali je u dodatnih 5 minuta Cedevita bila bolja i na kraju slavila. Trener Mega Bemaxa na ovom meču nije mogao da računa na Kostju Mušidija.

Najefikasniji u redovima Mega Bemaxa su bili Edin Atić sa 20 poena, Nikola Mišković sa 19 i Adam Mokoka sa 18 poena. U Cedeviti su se istakli Džejkob Pulen sa 31 poenom i Filip Krušlin sa 24.

Posle 14. kola ABA lige, Mega Bemax je na deobi 3. mesta sa skorom 8-6 dok je Cedevita na 2. mestu sa 10 pobeda. U narednom kolu 13. januara od 17 časova Mega Bemax gostuje u Ljubljani ekipi Petrol Olimpije.

Dejan Milojević je počeo meč sa petorkom Ratkovica, Mokoka, Atić, Mišković i Nikolić. Na početku meča je Krušlin nezaustavljiv sa 4-4 za tri poena pa gosti rano dolaze do dvocifrene prednosti, 5:15. Atić pogađa trojku, Cedevita uzvraća istom merom, ali seriju grešaka Mege i slabo građenje skoka gosti iz Zagreba kažnjavaju i odlaze na velikih plus 20, 11:31. Do kraja četvrtine je Mega popravila odbranu, Fundić poentira iz skokova u napadu, ali Pulen pogađa u poslednjoj sekundi četvrtine za 17:33 posle prvih 10 minuta.

Fundić je odlićan na početku druge četvrtine, timska odbrana je mnogo bolja pa se minus polako smanjuje međutim, igrači Mege ne pogađaju neke otvorene šuteve pa Cedevita čuva prednost. Ašćerić trojkom spušta na 13 poena razlike, ali trenutke dekoncentracije u odbrani gosti dobro koriste i odlaze na plus 18. Atić vezuje dve trojke i drži Megu u igri a rezultat na poluvremenu je 38:53.

Odličan početak drugog poluvremena za Megu, Mokoka pogađa trojku a potom se Nikolić 2 puta odlično snalazi u reketu i prednost da bi potom Atić sa trojkom spustio razliku na samo 4 poena, 49:53 za seriju 11:0. U narednim minuta Mega u nekoliko navrata ne uspeva da iskoristi napad za nerešeno ili vođstvo pa se razlika kretala od 2 do 6 poena. Ipak, trojkom Čarapića u poslednjim sekundama se ušlo sa minus 3 u poslednju četvrtinu, 62:65.

Cedevita pogađa dve trojke i koš pod faulom i vraća dvocifrenu prednost, 66:76. Ipak, Mega se i dalje nije predavala pa su Mišković i Atić trojkama i sa slobodnih bacanja vratili Megu u igru, 77:80 na 3 minuta do kraja. Krušlin trojkom prekida seriju Mege da bi se u poslednji minut ušlo sa 82:87. Mokoka pogađa ulaz za 2 plus 1, Kobs je na drugoj strani siguran sa poludistance a Mišković uzvraća trojkom za 88:89 na 25 sekundi do kraja. Pulen pogađa jedno slobodno bacanje, da bi Mokoka potom bio fauliran pri ulazu na 2 sekunde do kraja. Megin bek pogađa oba slobodna bacanja posle tajm-auta, Mokoka je odigrao dobru odbranu na Kobsu koji promašuje iz teške pozicije iz ugla pa se ušlo u produžetak.

Gosti iz Zagreba su na sredini produžetka imali plus 5, ali Mokoka zakucavanjem i Atić trojkom vraćaju neizvesnost, 99:100 na 49 sekundi do kraja. Ipak, Pulen pogađa ključnu trojku posle koje Mega više nije imala ni snage ni vremena za preokret pa su gosti na kraju slavili sa 101:107.

Mega Bemax: Janjić 2, Marjanović 2, Ratkovica 2, Ašćerić 7, Mišković 19, Čarapić 9 (7 asistencija), Atić 20 (11 skokova, indeks 33), Koprivica, Nikolić 10, Mokoka 18, Fundić 12 (9 skokova), Stanić 2.

Cedevita: Pulen 31, Kobs 17, Krušlin 24, Katić 4, Bajo, Stipanović 13, Bošnjak, Kuk 7, Ramljak 6, Mustapić, Murić 5.