ZRELA IGRA MEGE, IGOKEA PORAŽENA U SREMSKOJ MITROVICI

Košarkaši Mega Bemaxa su na pravi način odigrali poslednji meč pred svojim navijačima u 2018. godini pošto su u hali PSC Pinki u Sremskoj Mitrovici savladali Igokeu sa 93:88 (16:23, 26:17, 31:23, 20:25) u okviru utakmice 12. kola ABA lige. Izabranici trenera Dejana Milojevića su najveći deo meča kontrolisali igru da bi u finišu meča odbili napad gostujuće ekipe za osmu pobedu u ligi. Trener Mega Bemaxa na ovom meču nije mogao da računa na Kostju Mušidija a svoj debi u dresu Mege je imao Zoran Nikolić koji je za 11 minuta na terenu imao 2 poena, 5 skokova i 1 ukradenu loptu.

Najefikasniji u redovima Mega Bemaxa su bili Andrija Marjanović sa 19 poena i Luka Ašćerić sa 17 dok je Adam Mokoka uz 15 poena imao 6 skokova i 7 asistencija. U redovima Igokee su se istakli Tomislav Zubčić i Latavijus Vilijams sa po 16 poena.

Posle 12. kola ABA lige, Mega Bemax ima skor 8-4 dok je Igokea ostala na 4 pobede. U narednom kolu 28. decembra od 18 časova Mega Bemax gostuje u Železniku ekipi FMP-a.

Pre početka meča publika u hali je velikim aplauzom pozdravila bivšeg igrača Mega Bemaxa Savu Lešića koji je od Generalnog menadžera kluba Gorana Ćakića dobio prigodan poklon.

Dejan Milojević je počeo meč sa petorkom Čarapić, Mokoka, Marjanović, Fundić i Nikolić. Mokoka otvara meč trojkom, ali su gosti raspoloženiji na startu pa stižu do prednosti 6:10. Mokoka i Stanić pogađaju pod košem a potom i trojku postiže Ratkovica za 14:12. Ipak, finiš četvrtine pripada Igokei pa je rezultat posle prve četvrtine 16:23.

Druga četvrtina počinje poenima Nikolića posle skoka u napadu i zakucavanjem Miškovića. Malo po malo, Mega topi prednost Igokee da bi poenima Fundića na drugi obruč stigla do prednosti, 34:33. U finišu poluvremena Mokoka i Čarapić čuvaju prednost Mege da bi se poluvreme završilo sa 42:40.

Posle pauze na poluvremenu Marjanović se raspucao i vezao 9 poena, a posle trojke Miškovića i poenima Čarapića pod faulom, Mega vodi sa 57:49. Ipak, Igokea se ne predaje, spušta razliku na 3 poena, 64:61 a problem je i 5. lična za Nikolića koji mora na klupu. Finiš četvrtine pripada Megi koja serijom 9:0 stiže do dvocifrene prednosti a rezultat pred poslednjih 10 minuta igre je 73:63.

Poslednja četvrtina počinje mini serijom gostiju 0:5 koju prekida Ašćerić sa trojkom. Fundić je sjajan u odbrani a Mega stiže do najvećih 13 razlike, 90:77 na 4 minuta do kraja. Gosti kreću u poslednji napad, spuštaju razliku na 5 poena, ali je Mega sigurna u skoku i sa linije slobodnih bacanja i na kraju slavi sa 93:88.

Mega Bemax: Janjić, Marjanović 19, Ratkovica 7, Ašćerić 17 (10 skokova), Mišković 7, Čarapić 11, Atić 2, Koprivica, Nikolić 2, Mokoka 15 (6 skokova, 7 asistencija), Fundić 9, Stanić 4.

Igokea: Talić, Lešić 12, Adamović 11, Janković, Zubčić 16, Milošević 5, Radivojević 2, Lafajet 3, Vilijams 16, Ilić 7, Anđušić 13, Rikić 3.