MEGA BEMAX NE STAJE, PALA I CEDEVITA U ZAGREBU

Košarkaši Mega Bemaxa su nastavili sa sjajnim igrama u ABA ligi pošto su u okviru 3. kola u Zagrebu savladali domaću Cedevitu sa 86:95 (23:27, 24:20, 21:26, 18:22). Izabranici trenera Dejana Milojevića su odigrali odličan meč u Košarkaškom centru Dražen Petrović, gde su kontrolisali igru tokom najvećeg dela susreta i na kraju su došli do zaslužene velike pobede u Zagrebu.Trener Mege na ovom meču zbog povrede nije mogao da računa na Branislava Ratkovicu.

Najefikasniji u redovima Mega Bemaxa su bili Ognjen Čarapić sa 17 poena i Goga Bitadze sa 16 koji je na to dodao i 13 skokova. U ekipi Cedevite se istakao Džastin Kobs sa 16 poena.

Posle 3 odigrana kola ABA lige, Mega je sačuvala mesto na vrhu sa skorom 3-0 dok je Cedevita zabeležila 1 pobedu i 2 poraza. Naredni meč Mega igra 19. oktobra u Sremskoj Mitrovici od 17 časova kada će dočekati Petrol Olimpiju. Ulaz na meč će biti slobodan.

Dejan Milojević je meč počeo sa sledećom petorkom: Ašćerić, Mokoka, Mušidi, Fundić, Bitadze. Na početku meča Mega stiže do poena posle skokova u napadu, da bi potom prednost doneo Bitadze. Mini seriju Cedevite za vođstvo domaće ekipe 13:11 trojkom prekida Ašćerić. Čarapić po ulasku u igru odlično proigrava Stanića a zatim, trojku pogađa Marjanović. U finišu četvrtine ponovo pogađa Čarapić, da bi se na prvi odmor otišlo sa prednošću Mege 23:27.

Drugu četvrtinu otvara Bitadze sa zakucavanjem i košem pod faulom, ali Cedevita sa dve trojke ne dozvoljava odlepljivanje. Mokoka trojkom iz ugla donosi plus 7 da bi potom Cedevita uzvratila sa mini serijom 5:0 i stiže do izjednačenja. Posle tajm-auta Milojevića, Ašćerić pogađa flouter a potom Fundić polaže loptu za novu prednost Mege. Ipak, u finišu poluvremena Cedevita stiže do egala pa se na poluvreme otišlo sa 47:47.

Cedevita postiže trojku na početku treće četvrtine, ali odmah uzvraća Čarapić koji pogađa ulaz pod faulom, a potom trojke pogađaju Mušidi i Marjanović za 50:56. Nakon kratkog pada igre u napadu, Mega preko Bitadzea i Miškovića čuva prednosti, 62:70 na 2 minuta do kraja perioda, da bi prednost pred poslednjih 10 minuta bila 5 poena, 68:73.

Posle razmene poena na početku četvrte četvrtine, usledio je period sjajne odbrane Mege, prednost je rasla uz odličnu vezu Čarapić-Bitadze da bi na 4 i po minuta do kraja Mušidi pogodio trojku za plus 11, 76:87. Čarapić sa 2 sjajna ulaza odbija napad Cedevite i Mega mirno privodi meč kraju za pobedu 86:95.

Cedevita: Kobs 16, Benite 11, Madžet 8, Žganec, Stipanović 10, Lima 2, Kuk, Ramljak, Bel 15 (10 skokova), Agilar 10 (13 skokova).

Mega Bemax: Mušidi 12, Janjić, Marjanović 11, Ašćerić 8, Mišković 4, Čarapić 17 (4 asistencije, indeks 21), Atić 8, Bitadze 16 (13 skokova, indeks 24), Koprivica, Mokoka 8, Fundić 7 (5 skokova, 5 asistencija), Stanić 4.