REVANŠ MEGE SA KAMATOM, PLUS 58 PROTIV MLADOSTI U ZEMUNU

Košarkaši Mega Bemaxa su došli do 4. pobede u nizu pošto su u okviru 8. kola Super lige posle odlične igre savladali na gostovanju Mladost iz Zemuna sa 67:125 (17:26, 19:38, 9:30, 22:31). Izabranici trenera Dejana Milojevića su dominirali na obe strane terena tokom celog toka meča u hali Vizura Sport pa su se na pravi način revanširali za poraz u prvom delu Super lige. Trener Mega Bemaxa na ovom meču zbog povreda nije mogao da računa na Ognjena Jaramaza i Mihaila Jovičića, dok u igru nije ulazio nedovoljno oporavljeni Goga Bitadze dok je prvi meč posle povrede u januaru je odigrao Kostja Mušidi koji je za 15 minuta u igri imao 9 poena i po 4 skoka i asistencije.

Najbolji u redovima Mega Bemaxa su bili Nikola Mišković sa 24 kao i Luka Cerovina i Andrija Marjanović sa po 17 poena. U ekipi Mladosti je Vojin Svilar postigao 12 poena.

Posle 8 odigranih kola Super lige Mega Bemax ima učinak od 5 pobeda i 3 poraza a u narednom kolu u subotu 12. maja od 19 časova Mega gostuje u Čačku ekipi Borca.

Dejan Milojević je započeo meč sa sledećom petorkom: Čarapić, Cerovina, Lazić, Mišković i Samardžiski. Mega odlično počinje meč sa serijom 0:9. Mladost uspeva da veže nekoliko poena u napadu i da priđe na 3 poena zaostatka. U igru ulazi Mušidi prvi put posle meča sa Cedevitom u januaru i ubrzo postiže trojku a Mega završava prvu četvrtinu sa 17:26.

Musić sa prodorima i Mišković sa trojkama brzo dižu Megu na plus 16 na početku druge četvrtine. Posle razmene koševa sa obe strane, Cerovina pogađa prvo ulaz pod kontaktom a potom u kratkom periodu vezuje tri trojke za 29:53. Sjajna timski igra Mege na obe strane terena je donela još veću prednost na poluvremenu, 36:64 uz 17 poena Cerovine.

Posle pauze na poluvremenu, igrači Mege nisu spuštali tempo nijednog trenutka a u napadu su poene vezali Mišković i Ašćerić pa je plus Mege brzo prešao i 40 poena. U finišu perioda igrači Mega Bemaxa su još pojačali za 45:94 pred četvrtu četvrtinu.

Mega već u 32. minutu trojkom Čarapića prebacuje 100 poena uz nekoliko sjajnih zakucavanja Mušidija uz najlepši potez na utakmici – dodavanje Cerovine za alej-up zakucavanje Lazića iza leđa. Na kraju je Mega došla do ubedljivih 58 poena razlike, 67:125.

Mladost: Pažin 11, Nešović 2, Babović, M. Novaković, Drašković 2, Malidžan 6, A. Novaković 8, Nikolić 9, Brkić 6, Bjelić 8, Antonijević 2, Svilar 13.

Mega Bemax: Mušidi 9, Musić 6 (6 asistencija), Marjanović 17, Ašćerić 7, Čarapić 9, Bitadze, Lazić 9, Koprivica 12, Samardžiski 4, Mišković 24 (indeks 24), Cerovina 17 (6 asistencija, indeks 25), Fundić 11 (11 skokova).