KADETI MEGA BEMAXA U NEDELJU ZA TREĆE MESTO PROTIV BORCA, U FINALU VEČITI DERBI

U subotu u hali Mega Factory u Beogradu su odigrani polufinalni mečevi Triglav Kadetske lige Srbije a za titulu šampiona Srbije će se boriti ekipe Crvene zvezde mts i Partizana NIS. Finale je zakazano za nedelju od 13 časova uz direktan prenos na TV Arena Sport dok će za treće mesto od 10:30 igrati Mega Bemax i Borac.

Košarkaši Mega Bemaxa nisu uspeli da se plasiraju u finale Triglav Kadetske lige Srbije pošto je Partizan NIS bio bolji sa 76:85 (15:17, 18:21, 17:29, 26:18). Izabranici trenera Stefana Bulatovića su gubili sa 20 razlike u trećoj četvrtini da bi u finišu utakmice uspeli da priprete smanjivši minus na samo 5 poena, ali je Partizan na kraju došao do pobede.

Najbolji u Mega Bemax je bio Aleksandar Langović sa 33 poena, 12 skokova i 7 blokada dok se u Partizanu istakao Dušan Tanasković sa 22 poena i 15 skokova.

Mega nije najbolje započela utakmicu jer je posle 4:0 usledila serija Partizana 2:14. Ipak, igrači Mege preko Langovića uspostavljaju kontrolu pa je prva četvrtina završena sa 15:17. U drugoj četvrtini je Partizan postepeno povećavao prednost do 13 poena, 22:35 u 18. minutu međutim, usledio je odličan finiš kadeta Mege pa je poluvreme završeno sa 33:38.

U trećoj četvrtini su kadeti Mege odigrali veoma slabo, što je Partizan iskoristio da se odvoji na velikih 20 poena razlike. Treći period je završen sa 50:67.

U poslednjoj četvrtini kadeti Mega Bemaxa su krenuli na sve ili ništa. Pre svega sjajnom odbranom su uspeli da smanje minus na 9 poena na 5 minuta do kraja. Partizan je serijom 0:5 na kratko odbio napad Mege koja uspeva da smanji na samo 5 poena razlike na minut do kraja, ali nažalost nije bilo snage za preokret pa se Partizan zasluženo plasirao u finale.

Mega Bemax: Musić 13, Paunović 5 (8 skokova), Draganić, Kljajević 10, Agoč 2, P. Kovačević, Langović 33 (12 skokova, 7 blokada, indeks 41), Andrić 9, Mišković 2, Mušikić, Ćirović 2, Mehić.

Partizan NIS: Stefanović 8, A. Sužnjev, B. Sužnjev 10, Mihailović, Dautović 3, Novaković 6, Karapandžić 12, Veljković, Dangubić 2, Gorunović 3, Tanasković 22 (15 skokova, indeks 30), Brekić 19.

U prvom polufinalnom meču Finalnog turnira Triglav Kadetske lige Srbije Crvena zvezda mts je savladala Borac sa 77:72 (34:14, 15:14, 16:23, 12:21). Najbolji u redovima Crvene zvezde su bili Nemanja Popović sa 24 i Bojan Tomašević sa 23 poena dok se u Borcu istakao Boško Bumbić sa 23 poena. Košarkaši Crvene zvezde su već sredinom prve četvrtine krenuli da se odlepljuju pa su prvi period igre završili sa prednošću od 20 poena. Do poluvremena je ekipa Borca uspela da stabilizuje igru i da ne dozvoli povećanje rezultatskog minusa, pa se na pauzu otišlo sa 49:28.

Treća četvrtina je bila najbolji period igre Borca koji uspeva da prepolovi minus na 10 poena, međutim, usledila je i povreda igrača Borca Boška Bumbića koji nije mogao da nastavi igru a do tog trenutka je postigao 23 poena. Do kraja četvrtine Zvezda diže prednost na 14 poena, 65:51. Ekipa Borca se nije predavala, uspela je na dva minuta do kraja da smanji razliku na samo 4 poena, ali nisu uspeli da u potpunosti preokrenu meč pa je Crvena zvezda slavila sa 77:72.

Crvena zvezda mts: Denić, Bošnjak, Kolarić, Mašić 4, Manojlović 7, Gudurić 2, Vasić 12, Popović 24 (11 skokova, indeks 28), Joksimović, Tomašević 23 (indeks 26), Dimitrijević, Živanović 5.

Borac: Kovačević, Radovanović 2, Lazarević 2, Sušić 4, Stojanović 7, Tutunović 13, Bumbić 23 (indeks 27), Glišović 4, Janjić 5, Mićović 9, Marić 3, Savić.