MEGA ISPUSTILA POBEDU U ZADRU

Košarkaši Mega Bemaxa nisu uspeli da dođu do 8. pobede u ABA ligi pošto je u dvorani „Krešimir Ćosić“ u okviru 21. kola slavila ekipa Zadra sa 95:91 (19:21, 31:22, 19:30, 26:18). Izabranici Dejana Milojevića su meč u Zadru odigrali desetkovani povredama zbog kojih su meč propustili Jaramaz, Mušidi, Fundić i Jovičić, ali su na početku poslednje četvrtine imali 10 poena prednosti. Usledila je serija Zadra 18:0 i prednost od 8 poena koju je Mega uspela da spusti na 2, ali su je promašena slobodna bacanja koštala eventualne pobede odnosno produžetka.

Najefikasniju u redovima Mega Bemaxa su bili Stefan Sinovec sa 18 i Petar Aranitović sa 17 poena dok se u Zadru istakao Preston Nouls sa 19 poena.

Mega posle odigranog 21. kola ABA lige ima skor od 7 pobeda i 15 poraza dok Zadar ima 3 pobede više. U poslednjem kolu 11. marta od 17 časova Mega Bemax u Sremskoj Mitrovici dočekuje ekipu Igokee.

Milojević je započeo meč sa petorkom Čarapić, Sinovec, Marjanović, Čančar i Bitadze. Dobro otvaranje utakmice za košarkaše Mege pa je rezultat posle 4 minuta 5:12 uz dve blokade Bitadzea. Solidnom igrom u odbrani Mega čuva vođstvo, ali posle par grešaka u napadu, Zadar uspeva da spusti minus na samo 1 poen, 16:17. Posle tajm-auta Milojevića, Koprivica polaže loptu posle dobre asistencije Aranitovića, a zatim i Lazić poentira posle skoka u napadu za plus 5. Zadar trojkom postavlja rezultat posle prve četvrtine, 19:21.

Zadar na kratko prelazi u vođstvo na početku druge četvrtine, ali Sinovec i Mišković vraćaju prednost Megi. Bitadze se u dva navrata dobro snalazi pod košem. Ipak, nekoliko grešaka u napadu Zadar kažnjava kontrama za novo vođstvo domaće ekipe, 40:36. Problem za ekipu Mege je i 3. lična greška Bitadzea. Posle dve tehničke greške dosuđene Megi, Zadar odlazi na plus 10, ali Čarapić pogađa trojku za 50:43 na poluvremenu.

Posle pauze na poluvremenu, odlična igra Mege u napadu, trojke pogađaju Marjanović, Bitadze i Sinovec, a posle poena Čarapića, izabranici Dejana Milojevića prelaze u vođstvo. Nastavlja se dobra igra na obe strane terena, da bi Aranitović sa ulazom pod faulom i trojkom u poslednjoj sekundi postavio rezultat posle treće četvrtine, 69:73.

Aranitović nastavlja gde je stao i u poslednjem periodu, pogađa ulaz i 2 od 3 slobodna bacanja, da bi potom Lazić ubacio loptu posle skoka u napadu za plus 10, 69:79. Usledila je izuzetno loša igra Mege na obe strane terena, period od 6 minuta bez poena što je Zadar iskoristio za seriju 18:0 i plus 8, nešto više od 2 minuta do kraja meča. Lazić prekida seriju Zadra sa sjajnim zakucavanjem a potom i poenima ispod koša za 87:83. Čarapić pogađa ulaz za minus 2, ali domaća ekipa sa linije slobodnih bacanja stiže do 91:86. Igrači Mege se nisu predavali, opet je spušten minus na 2 poena, ali Zadar je potom bio precizan sa linije slobodnih bacanja, Mega nije pa je domaća ekipa slavila sa 95:91.

Zadar: Nouls 19, Bašić 17, Vladović 1, Ivanov 16, Kraljević 2, Jelenković, Krajina 17, Vuković 5, Brzoja 11, Špralja, Božić 7.

Mega Bemax: Aranitović 17, Sinovec 18, Marjanović 8, Čančar 2, Čarapić 13, Bitadze 11 (8 skokova, 5 blokada), Lazić 13 (8 skokova), Koprivica 6, Samardžiski, Mišković 3, Kapetanović.