MEGA BEMAX UBEDLJIVO DO TROFEJA JUNIORSKE ABA LIGE

Juniori Mega Bemaxa su pobednici prvog izdanja Juniorske ABA lige pošto su u finalu koje je odigrano u Latkašima savladali Crvenu zvezdu mts sa 60:82 (24:20, 13:15, 9:22, 14:25). Izabranici trenera Vlade Vukoičića su do trofeja došli posle sjajne odbrane u drugom poluvremenu kada je krajem su krajem treće i početkom poslednje deonice prelomili meč u svoju korist.

Najbolji u redovima Mega Bemaxa su bili Andrija Marjanović sa 25 i Goga Bitadze sa 17 poena dok se u ekipi Crvene zvezde istakao Zoran Paunović sa 14 poena.

Za MVP-a turnira je izabran košarkaš Mega Bemaxa Goga Bitadze a u najboljoj petorci finalnog turnira pored njega je i Andrija Marjanović.

Na početku meča su Bitadze sa dva zakucavanja i Marjanović sa 6 poena pokrenuli Megu u napadu, ali je Zvezda držala minimalnu prednost. Nedeljković je dobar u odbrani, a na drugoj strani pogađa dve trojke za vođstvo Mege 19:20. Ipak, Crvena zvezda serijom 5:0 završava prvu četvrtinu za 24:20.

Kod rezultata 28:22 za Crvenu zvezdu na početku druge četvrtine, usledio je period sjajne odbrane igrača Mege koji su držali svoje protivnike bez poena 6 minuta za seriju 0:9 i vođstvo 28:31. Zvezda vraća prednost, ali Marjanović se dva puta odlično snašao pod košem za 37:35 na poluvremenu uz 11 poena Nedeljkovića i Marjanovića.

Posle pauze na poluvremenu, nekoliko minuta se igralo koš za koš, da bi Mega posle dobre odbrane na jednoj strani i na drugoj trojke Kuzmanovića i ulaza Marjanovića povela sa 42:49. Do kraja četvrtine je Mega preko Kuzmanovića i Nedeljkovića došla do dvocifrene prednosti, 46:57 pred poslednjih 10 minuta igre.

U poslednjoj četvrtini je Mega stigla do 19 poena prednosti posle čega igrači Crvene zvezde nisu uspeli da ugroze pobedu juniora Mega Bemaxa koji su sa rezultatom 60:82 postali osvajači prvog izdanja Juniorske ABA lige.

Crvena zvezda mts: Mašić, Jovanović, Popović 11, Isailović, Lakić 5, Vasić 10, Paunović 14, Radaković 4, Tomašević 13, Čojbašić, Živanović 3.

Mega Bemax: Musić, Jovanović 2, Kljajević 2, Nedeljković 16 (7 skokova), Marjanović 25, Jovičić 10, Cerovina, Mišković 2, Bitadze 17 (8 skokova), Kuzmanović 7, Mehić, Islamović 1.