MEGA U FINIŠU PROPUSTILA ŠANSU ZA PREOKRET, ZADAR SLAVIO U SREMSKOJ MITROVICI

Košarkaši Mega Bemaxa nisu odigrali koncentrisano u finišu meča protiv Zadra pa su gosti odneli bodove iz Sremske Mitrovice rezultatom 71:73 (21:24, 14:21, 19:11, 17:17) u okviru 10. kola ABA lige. Izabranici Dejana Milojevića su u hali PSC Pinki uspeli da dođu do vođstva 69:68 na minut i dvadeset do kraja, ali su ih greške i promašena slobodna bacanja koštali pobede na kraju. Trener Mega Bemaxa zbog povreda nije mogao da računa na Ognjena Čarapića i Nikolu Miškovića.

Najefikasniji u ekipi Mega Bemaxa su bili Stefan Fundić sa 17 i Nikola Rebić sa 16 poena dok se u ekipi Zadra istakao Džoš Bostik sa 27 poena. Posle 10 odigranih kola, Mega ima skor od 3 pobede i 7 poraza a u narednom kolu u subotu 9. decembra od 17 časova gostuje Igokei u Laktašima.

Dejan Milojević je započeo meč sa sledećom petorkom: Enis, Mušidi, Lazić, Fundić i Bitadze. Na početku utakmice je odličan Fundić, ali gosti trojkama stižu do plus 5, 10:15. Mega preko Fundića i Samardžiskog ne dozvoljava odlepljivanje a posle trojke Rebića, rezultat je 20:21. Gosti prekidaju dobru igru Mege sa košem pod faulom pa je rezultat posle prve četvrtine 21:24.

Posle razmene koševa sa obe strane na početku druge četvrtine, Mega je popustila u odbrani što gosti koriste da odu na plus 11, 27:38. Posle tajm-auta, Fundić je nastavio sa odličnom igrom pod oba koša a posle dve trojke Rebića, rezultat je 35:40. Ipak, posle izgubljene lopte u kontri, gosti dolaza do lakih poena pa se prvo poluvreme završilo sa 35:45.

Verovatno najbolji period u igri Mege je bila treća četvrtina gde su gostima dozvolili samo tri poena sa linije slobodnih bacanja za pet i po minuta igre. Čančar se budi u napadu a posle pogođenih slobodnih bacanja Mušidija, rezultat je 52:52. Bitadze je morao na klupu zbog četvrtog faula a rezultat posle 30 minuta igre je 54:56.

Zadar odlazi na plus 6 na početku poslednje četvrtine, ali Mega se vraća i trojkama Rebića i Enisa stiže do vođstva posle dužeg vremena, 65:64. Gosti su posle faula precizni sa linije slobodnih bacanja za 65:66 a potom je usledio period bez poena na obe strane, sve do trojke Sinoveca iz ugla za 68:66 na 1:52 do kraja. Bostik za goste ne promašuje sa linije slobodnih bacanja da bi posle toga Čančar bio polovično precizan za 69:68. Čančar sjajno blokira Bostika, ali Sinovec u kontri gubi loptu i gosti vode 69:70. Mega uspeva da dva puta stigne do skoka u napadu, ali posle faula nad Rebićem, kapiten Mege promašuje oba slobodna bacanja pa posle brzog faula, gosti sa iste linije stižu do 69:72. Sinovec je promašio trojku iz teške pozicije na 10 sekundi do kraja pa do kraja gosti uspevaju da sačuvaju pobedu za konačnih 71:73.

Mega Bemax: Mušidi 6, Rebić 16, Sinovec 3, Čančar 11 (5 skokova, 4 blokade), Bitadze 2 (5 skokova, 3 blokade), Jovičić, Lazić 2, Koprivica, Samardžiski 5, Enis 9 (5 skokova), Fundić 17 (8 skokova, 4 ukradene, indeks 24), Kapetanović.

Zadar: Nouls 3, Bašić 1, Ivanov 14, Kraljević 5, Jelenković, Krajina 10, Bostik 27, Brzoja 1, Špralja 2, Božić 11.