MEGA ISPUSTILA VELIKU PREDNOST, CEDEVITA ODNELA BODOVE IZ MITROVICE

Košarkaši Mega Bemaxa su imali veliku šansu za pobedu, ali su odigrali vrlo slabu poslednju četvrtinu pa je Cedevita na kraju slavila u Sremskoj Mitrovici sa 77:81 (14:17, 12:9, 30:15, 21:40). Izabranici trenera Dejana Milojevića su u okviru 6. kola ABA lige u hali PSC Pinki igrali odlično u odbrani 30 minuta, ali su u poslednjih 10 minuta popustili u tom segmentu i dozvolili veliki preokret gostima iz Zagreba.

Najbolji u redovima Mega Bemaxa su bili Dilan Enis sa 20 poena, 6 skokova i 7 asistencija i Nikola Rebić sa 21 poenom, dok je Goga Bitadze imao 9 poena, 10 skokova i 4 blokda. U redovima Cedevite su se istakli Nikols sa 18 i Čeri sa 17 poena dok su Krušlin i Musa imali po 16. Posle 6 odigranih kola Mega Bemax ima skor 2-4 dok Cedevita ima 4-2.

Specijalni gosti kluba su bili polaznici besplatne škole košarke „Meginih 100“ kao i mladi košarkaši iz KK Olimp Šekovići, koji su zajedno bodrili Megu na ovom meču.

Dejan Milojević je započeo meč sa petorkom Rebić, Enis, Lazić, Fundić, Bitadze. Na početku utakmice je odličan Bitadze na obe strane terena, ali Cedevita prva stiže do prednosti. Rebić ne dozvoljava odlepljivanje pa je prva četvrtina završena sa 14:17.

Košarkaši Mege su odigrali fantastičnu u odbranu u drugoj četvrtini, gde su u potpunosti zatvorili sve prilaze košu. Rebić pogađa trojku, Bitadze nastavlja sa dobrom partijom iz prve četvrtine i novim blokadama i trojkom Lazića, Mega vodi 25:17. Gosti postižu prve poene u četvrtini posle 7 i po minuta, ali je u finišu perioda popustila odbrana Mege pa se na poluvreme otišlo sa 26:26.

Posle pauze na poluvremenu, Rebić i Enis su krenuli da pogađaju iz svih pozicija pa kako je vreme prolazilo, tako je i rasla prednost Mege do plus 17, 56:39, a na odmor pred poslednju četvrtinu rezultat je bio 56:41.

U poslednjih 10 minuta je Cedevita trojkama Krušlina i poenima Muse počela da topi minus, da bi trojkom Čerija izjednačila na 73:73 pred poslednji minut. Lazić u sledećem napadu ne pogađa trojku iz ugla, da bi Musa potom poentirao iz ulaza uz faul za plus 3 za goste iz Zagreba. Enis je fauliran, pogađa oba slobodna bacanja, ali je na drugoj strani takođe precizan Musa. Rebić gubi loptu u narednom napadu, posle čega Mega nije uspela da se vrati pa je konačan rezultat 77:81.

Mega Bemax: Mušidi, Rebić 21, Sinovec 13, Čančar 6 (8 skokova), Čarapić, Bitadze 9 (10 skokova, 4 blokade), Jovičić, Lazić 5, Koprivica 1, Enis 20 (6 skokova, 7 asistencija, indeks 27), Fundić 2, Kapetanović.

Cedevita: Ukić 3, Krušlin 16, Džonson 1, Katić, Bajo, Nikols 18, Slavica, Žganec 1, Musa 16, Čeri 17, Stipanović 6, Marfi 3.