MEGA SIGURNA PROTIV SPARTAKA

Košarkaši Mega Leksa su sigurnom igrom ubedljivo savladali Spartak sa 93:68 (22:21, 22:11, 18:21, 31:15) u okviru 13. kola Mozzart Super lige. Mega je najvećim delom meča u hali PSC Pinki u Sremskoj Mitrovici imala sigurnu prednost a pogotovo je bila nadmoćna u skoku gde je u napadu uhvatila čak 20 lopti. Trener Mega Leksa Dejan Milojević na ovom meču nije mogao da računa na povređenog Vlatka Čančara dok u igru nisu ulazili Jovan Novak, Sava Lešić i Đorđe Simeunović.

Najefikasniji u redovima Mege su bili Kostja Mušidi sa 22 poena i Radosav Spasojević sa 18 dok se u protivničkoj ekipi istakao Ivan Jelenić sa 19 poena. Posle 13 odigranih kola, Mega Leks se nalazi na 4. mestu sa skorom 8-5, a naredni meč igra u subotu od 18 časova kada će gostovati Partizanu NIS.

Specijalni gost na utakmici sa Spartakom je bio Boban Marjanović, bivši igrač Mege, a sada član NBA ekipe Detroit Pistons. Bobi je za Megu igrao u sezoni 2012/13 kada je po prvi put u istoriji kluba izboreno učešće u ABA ligi, a Marjanović je te sezone izabran za MVP-a Košarkaške lige Srbije. Marjanović je na meč došao u društvu NBA veterana Bena Udriha a od kluba mu je na pauzi između prve i druge četvrtine uručen prigodan poklon, kada je i dobio ovacije publike u Sremskoj Mitrovici.

Dejan Milojević je započeo meč sa sledećom petorkom: Čarapić, Jaramaz, Mušidi, Spasojević i Kaba. Posle izjednačene igre na početku meča, Mega sredinom četvrtine serijom 12:0 stiže do plus 9, 20:11 uz 6 vezanih poena Mušidija. Usledio je period opuštanja u igri, što Spartak koristi da se vrati u meč, ali Tejić posle skoka u napadu ipak čuva prednost Mege za 22:21 posle prvih 10 minuta.

Početak druge četvrtine je bio neefikasan na obe strane da bi sredinom perioda Mega ponovo krenula da se odvaja. Jaramaz pogađa dve trojke a potom sa slobodnih bacanja donosi plus 14, 42:28 a na poluvreme se otišlo sa 44:32 poenima Spasojevića posle skoka u napadu.

Posle plus 16 početkom drugog poluvremena, gosti serijom poena uspevaju da spuste minus na 8 razlike, ali Mega preko Spasojevića i Mušidija odbija napad pa je ubrzo bilo plus 17, 58:41. Ipak, gosti smanjuju na 9 poena razlike pred poslednjih 10 minuta, 62:53.

U poslednjih 10 minuta se nijednog trenutka nije dovodio pobednik u pitanje a konačan rezultat 93:68 postavlja Spasojević pogotkom iza linije 6.75.

Mega Leks: Mušidi 22 (10 skokova, indeks 29), Rebić 7 (8 skokova, 6 asistencija, 4 ukradene lopte, indeks 20), Lešić, Čarapić, Jaramaz 16, Spasojević 18, Kaba 8 (14 skokova, indeks 24), Simeunović, Tejić 14 (6 skokova), Novak, Kapetanović 2, Samardžiski 6.

Spartak: Matić 8, Jovišić, Prlja 2, Nikolić 5, Kesar 13, Miščević 13, Jelenić 19, Lučić 2, Kuridža, Fekete 6.