ODLIČNO DRUGO POLUVREME MEGE ZA POBEDU U SUBOTICI

Košarkaši Mega Leksa došli do treće pobede u Mozzart Super ligi pošto su u okviru šestog kola savladali u Subotici ekipu Spartaka sa 72:88 (21:19, 21:21,15:25, 15:23). Izabranici trenera Dejana Milojevića su do pobede u hali „Dudova šuma“ došli posle odlične odbrane u drugom poluvremenu a meč je i definitvno prelomljen sredinom poslednje četvrtine kada se Mega odvojila na sigurnu prednost.

Najefikasniji u redovima Mega Leksa su bili Radosav Spasojević sa 16 i Kostja Mušidi sa 14 poena dok se u domaćoj ekipi istakao Ivan Jelenić sa 26 poena. Posle 6 kola, Mega ima skor 3-3 a naredni meč igra u petak 12. maja od 20:30 kada će u Sremskoj Mitrovici dočekati Partizan NIS.

Dejan Milojević je započeo meč sa sledećom petorkom: Rebić, Jaramaz, Mušidi, Spasojević i Kaba. Mega je odlična u odbrani na početku meča pa je rezultat posle 4 minuta 1:7. Gosti vezuju dve trojke ali Mega uzvraća po poenima pod košem za plus 6, 7:13. Mega preko Mušidija i Spasojevića održava vođstvo do finiša četvrtine kada gosti trojkama stižu do vođstva i rezultata 21:19 na kraju prve četvrtine.

Domaća ekipa stiže do plus 7, 31:24 posle nepuna 4 minuta u drugoj deonici. Mega uspeva da dođe na kratko do svoje igre, ali je neprecizna sa linije slobodnih bacanja pa gosti posle nove trojke stižu do 38:30. Novak sa trojkom i poenima sa slobodnih bacanja pokreće ekipu. Mega je odigrala znatno bolje i agresivnije u odbrani a Jaramaz sa trojkom postavlja rezultat na poluvremenu, 42:40.

Rebić je odličan na obe strane terena na početku drugog poluvremena. U kratkom periodu krade četiri lopte a na drugoj strani vezuje trojku i ulaz. Spasojević i Lešić su precizni pod košem pa Mega vodi 44:53 posle nepunih 5 minuta igre u 3. deonici. Spartak pogađa dva koša uz faul ali Simeunović odbija napad sa trojkom i košem sa poludistance. Četvrtinu poenima završavaju Novak i Lešić za 57:65 posle 30 minuta igre.

Na početku poslednje četvrtine Mega stiže do dvocifrene prednosti, 57:67, ali domaća ekipa pravi seriju 6:0 koju prekida Jaramaz. Odličnom odbranom koja je proizvela i lake poene u napadu, Mega se sredinom četvrtine odvaja na sigurnu prednost i definitivno prelama meč u svoju korist. Tačku na pobedu stavljaju Rebić i Mušidi za konačnih 72:88.

Spartak: Matić 7, Jovišić 9, Prlja 8, Nikolić 14, Kesar, Tresač, Miščević 6, Jelenić 26, Kuridža, Fekete 2.

Mega Leks: Mušidi 14, Rebić 10 (6 ukradenih lopti), Lešić 11 (7 skokova), Čarapić, Jaramaz 13, Spasojević 16, Kaba 6 (10 skokova), Čančar, Simeunović 5, Tejić, Novak 13, Samardžiski.