SLABO IZDANJE MEGE U ŽELEZNIKU NA POČETKU SUPER LIGE

Košarkaši Mega Leksa su prikazali vrlo slabu igru na početku Mozzart Super lige pošto su u okviru 1. kola u Železniku izgubili od FMP-a sa 90:70 (28:16, 18:18, 21:17, 23:19). Mega se u toku meča više puta vraćala iz dvocifrenog minusa ali je na kraju FMP zasluženo pobedio. Trener Mege na ovom meču nije mogao da računa na Kostju Mušidija i Predraga Samardžiskog.

Najefikasniji u redovima Mega Leksa su bili Novak i Rebić sa po 11 poena dok se u domaćoj ekipi istakao Bolden sa 20 poena. Naredni meč Mega igra u sredu 26. aprila od 19:30 kada će u Čačku gostovati ekipi Borca.

Dejan Milojević je započeo meč sa sledećom petorkom: Rebić, Jaramaz, Čančar, Lešić i Kaba. Na početku meča FMP pravi seriju 8:0 ali Rebić sa dva ulaza postiže prve poene za Megu. FMP stiže do 13:4. Mega u nekoliko navrata probija do koša pa posle faulova, stiže do poena sa linije slobodnih bacanja. Novak pogađa trojku pa se smanjuje razlika na 4 poena. Novom serijom poena FMP stiže do 26:14 na kraju prve četvrtine.

FMP stiže na početku druge četvrtine do plus 17 da bi potom usledio najbolji period Mege na meču. Lešić pogađa dva puta pod košem a potom saradnja Novaka i Kabe rezultuje sa dva sjajna zakucavanja francuskog centra. Novak krade loptu i potom iza glave dodaje za zakucavanje Čančara za seriju 14:0 i 35:32. Posle toga, Mega pada u odbrani i FMP vraća dvocifrenu prednost za 46:34 na poluvremenu.

Posle pauze na poluvremenu, FMP je krenuo daleko bolje u nastavak utakmice pa je rezultatski minus Mege znatno porastao. Čančar i Rebić pokušavaju poenima da trgnu Megu i malo smanje rezultat na 67:51 na kraju treće četvrtine.

U poslednjih 10 minuta Mega nije uspela da ugrozi pobedu FMP-a koji je na kraju slavio sa 90:70.

FMP: Radanov, Čović, Davidovac 14, Apić 10, Lazarević, Bursać 10, Šešlija 6, Kutlešić 5, Žižić 13, Ljubičić 12, Ostin, Bolden 20.

Mega Leks: Rebić 11, Lešić 9, Čarapić, Jaramaz 9 (4 asistencije), Spasojević 4, Kaba 10 (5 skokova), Čančar 8, Simeunović, Tejić 8, Novak 11 (5 asistencija), Kapetanović, Samardžiski.