SLABO DRUGO POLUVREME KOŠTALO MEGU FINALA KUPA

Košarkaši Mega Leksa nisu uspeli da se po četvrti uzastopni put plasiraju u finale “Piraeus Banka – Kup Radivoja Koraća” pošto u hali Čair u Nišu izgubili od ekipe Partizan NIS sa 65:77 (14:20, 22:19, 13:23, 16:15). Mega je meč ispustila krajem treće i početkom poslednje četvrtine kada je Partizan došao do dvocifrene prednosti koju nije ispustio do kraja meča.

Najbolji u redovima Mega Leksa su bili Ognjen Jaramaz sa 23 poena i Alfa Kaba sa dabl-dabl učinkom od 12 poena i 12 skokova, dok se u Partizanu istakao Novica Veličković sa 19 poena.

Dejan Milojević je započeo meč sa sledećom petorkom: Novak, Mušidi, Zagorac, Spasojević i Kaba. Mega je vrlo loše počela meč pošto je Partizan poveo sa 0:10. Seriju prekida Kaba sa trojkom, ali Partizan se ponovo razigrava u napadu i stiže do plus 12, 5:17. Rebić sa trojkom diže Megu a priključuju mu se Mušidi i Jaramaz pa je prva četvrtina završena sa 14:20.

Mega otvara drugu četvrtinu sa trojkama Tejića i Jaramaza a posle poena Zagorca, rezultat je nerešen 24:24, ali Partizan vraća vođstvo. U narednih nekoliko minuta se igralo koš za koš a posle trojke Novaka, Mega se spušta na 2 poena razlike, 36:38 ali do kraja četvrtine ne uspeva da poentira pa je rezultat na poluvremenu 36:39.

Drugo poluvreme otvara Partizan sa 0:6 da bi potom Kaba iz drugog pokušaja pogodio. Partizan odlazi na plus 10, Rebić i Novak pogađaju trojke za 44:50 u 27. minutu. Partizan je posle toga kažnjavao svaku grešku Mege u odbrani pa je uz trojku Veličkovića u poslednjim sekundama rezultat pred četvrtu četvrtinu 49:62

U poslednjih 10 minuta Mega pored neto bolje odbrane, u napadu nije uspela da odigra kvalitetno pa je Partizan sačuvao prednost za konačnih 65:77.

Mega Leks: Mušidi 2, Rebić 6, Jaramaz 23, Spasojević, Kaba 12 (12 skokova), Zagorac 4, Simeunović, Tejić 6, Novak 10, Kapetanović, Marelja, Samardžiski 2.

Partizan NIS: Ratkovica 11, Vrabac 5, Tanasković, Veličković 19, Majstorović 6, Birčević 8, Andrić 3, Pot 4, Gordon 10, Luković 11.