MILOJEVIĆ: „VERUJEM DA ĆE OVA POBEDA BITI DOBAR PODSTREK NAŠOJ EKIPI“

U sjajnoj atmosferi pred 1400 gledalaca u hali PSC Pinki u Sremskoj Mitrovici, Mega je došla do pete pobede u ABA ligi pošto je bila bolja od FMP-a sa 76:72. Činilo se da će utakmica ući u mirnu završnicu posle plus 17 na početku poslednje četvrtine ali je usledila uzbudljiva završnica gde su izabranici Dejana Milojevića na kraju sačuvali pobedu.

Jedan od najboljih u redovima Mege je bio Jovan Novak sa 12 poena, 8 skokova i 5 asistencija. Novak je na konferenciji za štampu posle meča izjavio da je bitno da je Mega pobedila:

– Teško je igrati kada imaš dosta poraza. Mi smo mlad tim i nemamo samopouzdanja. Jako loše smo otvorili meč, imali osam izgubljenih lopti. Kasnije je to izgledalo mnogo bolje, odlepili smo se na plus 17 i opet na kraju, iz nekog grča, dozvolili FMP-u da se vrati i da meč uvede na jednu loptu. Bitno je da smo pobedili, okrećemo se sledećem kolu i da probamo da iznenadimo Budućnost u Podgorici,

izjavio je Novak.

Trener Mega Leksa Dejan Milojević je istakao da je ekipa mora da smanji oscilacije u igri:

– Zadovoljan sam pobedom i igrom. Bili smo jako kvalitetni nekih 30 minuta, bili dobri u odbrani. Uspeli smo da zaustavimo Filipa Čovića, najboljeg igrača FMP-a. Imali smo 17 razlike 5 minuta pre kraja. Ali, porazi koje smo imali u poslednje vreme su jako loše uticali na samopouzdanje ekipe i to se videlo na kraju. Ničim izazvane izgubljene lopte, mnogo promašenih slobodnih bacanja i zicera. FMP je došao u situaciju da ima šut za pobedu. Međutim, pobedili smo na kraju, bili smo dovoljno hrabri. Mušidi je sa dva bacanja rešio meč i verujem da će ova pobeda biti dobar podstrek i zamajac našoj ekipi. Igramo bolje u poslednje dve utakmice i nadam se da će nivo odbrane biti na ovom nivou, a manje grešaka. Mladi smo, imamo oscilacije, ali moramo to da smanjimo. Čak 20 izgubljenih lopti je previše,

izjavio je Milojević.

Foto: Mega Leks/Ivica Veselinov