SLABO DRUGO POLUVREME MEGE, CIBONA SLAVILA U ZAGREBU

Mega Leks je u okviru 9. kola D grupe Košarkaške Lige šampiona poražen u Zagrebu od Cibone sa 87:77 (22:23, 26:16, 23:14, 16:24), čime je svoje šanse za plasman u narednu fazu takmičenja sveo na minimum. Košarkaši Mege su posle odličnog početka meča, u nastavku odigrali vrlo slabo u što je Cibona iskoristila i na kraju došla do sigurne pobede. Za Megu na ovom meču nisu igrali povređeni Alfa Kaba, kao i Kostja Mušidi koji je zbog bolesti ostao u Beogradu.

Najbolji u redovima Mega Leksa je bio Rade Zagorac sa 16 poena, 10 skokova i 8 asistencija. Jaramaz je postigao 14 a Čančar i Simeunović po 13 poena. Kod Cibone se najviše istakao Nik Slavica sa 25 poena.

image-3

Milojević je počeo meč sa sledećom petorkom: Novak, Mušidi, Zagorac, Čančar i Kaba. Sjajan početak košarkaša Mege koji posle minut i po igre vode 2:10 uz trojke Tejića i Simeunovića. Posle tajm-auta Cibona uzvraća serijom 8:0 koju prekida polaganjem Jaramaz. Čančar potom pod kontaktom pogađa dva koša iz reketa a potom i Spasojević pogađa uz faul. Do kraja četvrtine se igrao koš za koš pa je rezultat posle prvih 10 minuta 22:23, s tim što je malo nedostajalo Zagorcu da sa istekom napada pogodi sa pola terena za plus 4.

Drugu četvrtinu dobro otvara Simeunović sa nekoliko koševa, Zagorac pogađa iz teške pozicije pod faulom za plus 4, 30:34 u 25. minutu. Cibona potom ulazi u seriju 10:0 koju trojkom prekida Spasojević ali problem za ionako skraćenu rotaciju Mege predstavlja treća lična greška Tejića. Čančar pogađa novi koš za minus 3 na u 28. minutu ali u poslednja dva minuta druge četvrtine Cibona je iskoristila greške igrača Mege na obe strane terena pa se na poluvreme otišlo sa 48:39.

image-1

Serija Cibone se nastavila i na početku drugog poluvremena pa domaća ekipa stiže do plus 15, 59:44 u 25. minutu. Mega nikako nije uspevala da poveže igru niti da smanji na jednocifrenu razliku pa je rezultat posle 3. četvrtine 71:53.

Poslednjih 10 minuta meča je viđena isprekidana igra sa dosta faulova sa obe strane. Mega do kraja meča uspeva da smanji razliku koja je dostigla 20 poena za konačnih 87:77.

image-7

Posle 9 kola, Mega ima skor 2-7 dok je Cibona stigla do 3. trijumfa. Naredni meč Mega Leks igra nedelju 18. decembra od 17 časova kada će gostovati ekipi Union Olimpije.

Cibona: Rejnolds 7, Marineli, Marić, Ćorić 6, Šiško 2, Bošnjak 9, Rozić 9, Sulejmanović 12, Slavica 25, Joksimović 3, Žižić 14, Gospić.

Mega Leks: Đoković, Jaramaz 14, Spasojević 10, Milisavljević, Glogovac 1, Zagorac 16 (10 skokova, 8 asistencija) Čančar 13, Simeunović 13 (8 skokova), Tejić 5, Novak 5.