MEGA U FINIŠU PROMAŠILA POBEDU U ZADRU

Košarkaši  Mega Leksa su u uzbudljivom finišu imali šansu za pobedu u Zadru ali su u poslednjem minutu promašili dva šuta za tri poena pa je domaća ekipa slavila sa 90:86 (30:30, 18:20, 23:22, 19:14).

Najbolji u redovima Mega Leksa su bili Tejić sa 24 poena i Zagorac sa 20. Mega posle šest kola ima skor od jedne pobede i pet poraza a u narednom kolu u ABA ligi će 30. oktobra  dočekati MZT.

Dejan Milojević započeo meč sa petorkom Jaramaz, Novak, Zagorac, Simeunović i Kaba. Zadar bolje počinje meč pa je posle tri minuta igre poveo sa 9:1. Simeunović pokreće Megu sa 9 poena u kratkom periodu pa je minus smanjen na 3 poena, 15:12. Zadar putem slobodnih bacanja održava prednost ali sa druge strane, i Čančar pogađa dve trojke ali brzo izlazi zbog treće lične greške . U finišu preko trojki Tejića i Mušidija Mega stiže i do vođstva a prva četvrtina se završila rezultatom 30:30 uz 5 od 6 Mege za 3 poena.

normal_zadar-kk_zadar-kk_mega_leks-221016-06

U drugoj četvrtini je Zadar iskoristio slabo građenje koša Mege kod skoka pa je poveo sa plus 11, 43:32. Ipak, Mega podiže nivo odbrane, Kaba krade nekoliko lopti a Tejić i Zagorac donose izjednačenje, 46:46 na dva minuta do poluvremena. Nakon tajm-auta Zadra, Đoković krade novu loptu i asistira za zakucavanje Tejića za vođstvo a na poluvreme se odlazi sa 48:50.

U trećoj četvrtini se dugo igralo koš za koš da bi Zadar na kratko došao do vođstva u 27. minutu, 65:64. Mega Leks brzo uzvraća preko trojke Zagorca i polaganja Tejića u kontri. Kapiten Mege nastavlja sa dobrom rolom u trećem periodu pa je rezultat pred poslednjih 10 minuta 71:72.

Posle 3 minuta četvrte četvrtine Zadar je poveo 79:74 a zbog 5 ličnih grešaka izlazi Jaramaz. Tejić i Zagorac vraćaju egal ali posle nesportske lične greške Tejića Zadar vraća vođstvo, plus 4. Čančar pogađa izuzetno tešku trojku na isteku napada da bi potom dobio petu ličnu grešku. U poslednji minut se ušlo sa 87:86 za domaću ekipu. Zagorac ne uspeva da pogodi trojku a posle jednog pogođenog slobodnog bacanja Vladovića, Mušidi nije bio precizan iza linije 6.75 na nekoliko sekundi do kraja meča pa je Ramljak sa slobodnih bacanja potvrdio pobedu Zadra.

normal_zadar-kk_zadar-kk_mega_leks-221016-10

U utorak od 20 časova Mega nastavlja takmičenje u Košarkaškoj Ligi šampiona utakmicom protiv Cibone u Sremskoj Mitrovici.

Zadar: Vladović 7, Vraneš 19 , Jelenković, Krajina, Jurica, Brzoja 8, Marinković 28, Tomas, Ramljak 14, Vrkić, Mazalin 14.

Mega Leks: Mušidi 3, Đoković 2, Jaramaz (8 asistencija), Veljković, Milisavljević 2, Kaba 7, Zagorac 20 (7 skokova), Čančar 15, Simeunović 11, Tejić 24, Novak 2 (4 asistencije).