MEGA U FINALU KUPA RADIVOJA KORAĆA!

Košarkaši Mega Leksa su se plasirali u treće uzastopno finale Kupa Radivoja Koraća pošto su u hali SC „Čair“ savladali Metalac Farmakom sa 97:86 (22:20, 25:16, 34:24, 16:26). Mega je imala konstantno vođstvo tokom najvećeg dela meča a odlučujuću prednost je stekla u trećoj četvrtini kada je povela sa 22 poena razlike i time praktično rešila pitanje pobednika.

Najbolji u redovima Mege su bili Danilo Nikolić sa 24 poena i 7 skokova i Nikola Janković sa 17 poena i 8 skokova.

Mega u finalu Kupa Radivoja Koraća u nedelju od 21 čas čeka pobednika duela Partizan NIS – Crvena zvezda Telekom.

Dejan Milojević je započeo meč sa petorkom Jaramaz, Luvavu-Kabaro, Simeunović, Nikolić i Janković. Odlična odbrana Mege na početku utakmice pa je posle 5 minuta uz trojke Jaramaza, Luvavu-Kabaroa i Nikolića bilo 13:3. Metalac je uspeo da se vrati u utakmicu i da sa serijom poena povede sa 18:20 ali Nikolić sa linije slobodnih bacanja i Luvavu-Kabaro polaganjem u poslednjim sekundama vraćaju prednost za 22:20 posle prvih 10 minuta.

Zagorac pogađa trojku na startu druge četvrtine a potom i Kaba moćno zakucava. Mega brzo odlazi na plus 15 ali Metalac trojkama ostaje u igri pa je rezultat na poluvremenu 47:36.

U trećoj četvrtini se razigrao Nikolić koji je pogodio tri trojke uz polu-horog a dobru rolu je imao i Kaba sa trojkom i pogotkom pod košem uz kontakt. Mega odlazi na plus 22 i prelama meč u svoju korist. Rezultat pred poslednjih 10 minuta je bio 81:60.

U poslednjoj četvrtini je došlo do malog opuštanja u redovima Mege ali pobeda nijednog trenutka nije bila ugrožena. U finišu su šansu dobili i rezervisti a istakao se Stefan Simić sa nekoliko odličnih odbrana i zakucavanjem posle skoka u napadu u poslednjim sekundama meča za slavlje na klupi Mege i novi, treći uzastopni plasman u finale kupa.

Mega Leks: Simić 4, Jaramaz 15 (6 skokova i 4 asistencije); Veljković, Musić, Ivanović 6 (10 asistencija), Pavlović, Luvavu-Kabaro 13, Kaba 8 (4 skoka), Zagorac 7, Simeunović 3 (5 skokova), Nikolić 24 (7 skokova), Janković 17 (8 skokova)

Metalac Farmakom: Kočović 6, Badovinac, Čampara, Kutlešić 14, Majstorović 15, Jevtović 6, Jošilo 9, Rakićević 18, Đukanović 12, Todorović 3, Gabrić 3.