GREŠKE SKUPO KOŠTALE MEGU

Košarkaši Mega Leksa nisu uspeli da vežu i 5. uzastopni trijumf pošto su u okviru 24. kola u Sremskoj Mitrovici izgubili od Union Olimpije sa 78:81 (20:25, 20:18, 16:15, 22:23). Mega je u finišu u poslednjim sekundama imala dve prilike da izbori produžetak ali šutevi za 3 Nikolića iz teške pozicije i Ivanovića sa pola terena nisu prošli kroz obruč. Nikola Janković nije uspeo da sa pobedom Mege proslavi rođendan a u sastavu je po prvi put ove sezone bio Marko Pecarski koji je prethodni dan proslavio 16. rođendan.

Specijalan gost Mege na meču protiv Union Olimpije je bio Džej Ar Holden, nekadašnji plejmejker moskovskog CSKA i ruske reprezentacije, danas skaut NBA ligaša Detroit Pistonsa.

mega_olimpija_13022016_0015

Na poluvremenu utakmice su se košarkašice iz ŽKK Laćarac takmičile u pogađanju koševa uz prepreke a kompanija Roda ih je nagradila sa paketima svojih proizvoda i košarkašim loptama za klub. Takođe, u skladu sa najavom pre meča, zaljubljeni par Snežana i Mladen koji su zajedno već 6 godina, okačili su na Tviter zajedničku sliku sa utakmice za šta su nagrađeni slatkim paketom od kompanije Roda kao i šalom i kalendarom od strane Mega Leksa.

mega_olimpija_nag_igra_13022016_0007

Dejan Milojević je počeo meč sa sledećom petorkom: Jaramaz, Luvavu-Kabaro, Simeunović, Nikolić i Janković. Na početku meča trojke pogađaju Jaramaz i Ivanović za vođstvo 8:6. Olimpija odgovara serijom poena pod košem čime stiže do plus 8, 12:20. Lošu seriju prekida Ivanović pogotkom iz ulaza uz faul a potom i Janković posle ofanzivnih skokova smanjuje razliku, 20:25 posle prve četvrtine.

Nikolić je raspoložen na početku druge četvrtine sa vezanih 5 poena a posle trojke Jaramaza, Mega vodi sa 28:27. U nastavku je viđena izjednačena igra a na odmor se otišlo sa 40:43.

U trećoj četvrtini je Mega napravila seriju 12:0 za vođstvo 52:46 a posebno se istakao i kapiten Zagorac sa poenima i fantastičnom blokadom. Olimpija uzvraća mini serijom 0:5 a posle tajm-auta Milojevića je usledilo sjajno zakucavanje Zagorca. Treći period se završava trojkom Lapornika za 56:58.

mega_olimpija_13022016_0021

U poslednjoj četvrtini su gosti sa dve trojke otišli na plus 6, 60:66. Odmah uzvraćaju Jaramaz sa trojkom i Luvavu-Kabaro sa poenima uz faul. Činilo se da Mega ima pobedu u rukama posle trojke Nikolića za 78:76 na minut i po do kraja ali je Lapornik uzvratio trojku. U finišu je viđena serija grešaka igrača Mege ali su na 6 sekundi do kraja ipak imali priliku za produžetak. Prvo je Nikolić iz teške pozicije preko ruke promašio trojku za dodatnih 5 minuta a potom je posle skoka u napadu Ivanović bio neprecizan sa skoro pola terena.

Posle 24 kola, Mega je na 4. mestu na tabeli sa skorom od 16 pobeda i 8 poraza dok Olimpija ima 10 pobeda i 14 poraza. U narednom kolu 27. februara od 19 sati Mega Leks gostuje Krki u Novom Mestu a pre toga Megi predstoji finalni turnir Kupa Radivoja Koraća koji će se održati u Nišu od 18. do 21. februara.

Mega Leks: Đoković 2, Jaramaz 14 (3 ukradene lopte), Veljković,  Ivanović 11, Pavlović, Luvavu-Kabaro 12, Kaba 4, Zagorac 14 (6 skokova), Simeunović, Nikolić 13, Janković 9 (6 skokova).

Union Olimpija: Rajt 6, Rupnik, Robinson 7, Hrovat 2, Mesiček, Nikolič 11, Vučetić 3, Lapornik 23, Lešić 19, Zagorac 8, Mahkovic, Zakis 2.