MOĆNI JUNIORI MEGE U FINALU TURNIRA U RIMU

Juniori Mega Leksa su se plasirali u finale kvalifikacionog turnira Juniorske Evrolige u Rimu pošto su bili bolji od oba rivala u ponedeljak. Mega je u prvom meču savladala Umana Rejer Veneciju sa 67:77 da bi nakon toga u odlučujućem duelu pregazila Unikahu sa 87:44. U finalu „EUROLEAGUE BASKETBALL ADIDAS NEXT GENERATION TOURNAMENT” u utorak od 18 časova, izabranici Nenada Čanka će igrati protiv domaćina turnira, italijanske ekipe Stelaazura. Pobednik tog meča će se plasirati na finalni juniorski turnir Evrolige koji će se održati od 12. do 15. maja u Berlinu.

U prvoj utakmici koja je igrana od 11:30 savladana Umana Rejer Venecija sa 67:77 (15:22, 22:19, 17:18, 13:18). Izabranici Nenada Čanka su imali plus 14 (17:31) početkom druge četvrtine ali nisu uspeli da prelome meč pa se na poluvreme otišlo sa 37:41. Italijanska ekipa je uspela da povede u trećoj četvrtini sa 52:51 ali je ubrzo usledila ključna serija Mege 0:10 kojom je stečena sigurna prednost koja nije ispuštena do kraja meča. Najbolji u redovima Mege na tom meču je bio Gogo Bitadze sa 19 poena (8-10 za dva) i 6 skokova za samo 16 minuta igre.

angt-logo

Mega Leks: A. Matić 11, Mišković, Musić 7 (5 asistencija), Vojinović 3, U. Matić, Pantelić, Pecarski 11 (13 skokova), Aranitović 12, Nedeljković 6, Virijević 3, Plavšić 5 (9 skokova), Bitadze 19 (6 skokova).

U drugom meču od 18:30 Megi je bila potrebna pobeda od devet poena razlike da bi se sigurno plasirala u finale dok bi u suprotnom, uz pobedu sa manje od 9 poena razlike, bio potreban i trijumf Umana Rejer Venecije protiv Armanija iz Milana. Igrači Nenada Čanka nisu pravili nikakve kalkulacije već su pregazili ekipu Unikahe sa 87:44 (21:19, 17:8, 31:3, 18:14), dobivši drugu i treću četvrtinu ukupno sa 48:11.

Posle lošeg početka meča i 12:5 za Špance, Mega je zaigrala daleko bolje i do poluvremena došla do dvocifrene prednosti, 27:38. Serija se nastavila i u drugom poluvremenu (2:17) za plus 26, 29:55. Treći period se završio sa neverovatnih 3:31 za 30:69 a do kraja meča je Mega rutinski sačuvala pobedu. Najbolji u redovima Mege su bili kapiten Novak Musić sa 23 poena (indeks 31) i Aleksandar Aranitović sa 19 poena, 6 skokova i 4 asistencije.

Mega Leks: A. Matić 5, Mišković, Musić 23, Vojinović 13, U. Matić 5, Pantelić 3, Pecarski 8 (7 skokova), Aranitović 19 (6 skokova), Nedeljković 3 (6 skokova), Virijević 1, Plavšić 3, Bitadze 4.

Novak Musić:„Utakmica protiv Unikahe je bila veoma teška za nas iako to rezultat ne pokazuje. Od prvog minuta smo igrali vrlo jako u odbrani i toj je najviše došlo do izražaja u trećoj četvrtini kada smo primili samo 3 poena. Čestitam svojoj ekipi na veoma požrtvovanoj igri. Sada na preostaje da se odmorimo i spremimo za sutrašnje finale protiv Stelaazure“.

Nenad Čanak:„Posle teške situacije u kojoj smo se našli nakon prvog dana, očekivala nas je prvo utakmica sa timom Umana Rejer gde smo uspeli na kraju da slavimo i da dođemo u priliku da sami odlučujemo o plasmanu u meču sa Unikahom. Ispostavilo se da je pre podne bilo malo teže i kad smo prešli taj stepenik, zaigrali smo još bolje. Protiv Unikahe smo dali svoj maksimum u odbrani na koju smo se prvenstveno koncentrisali iako nam je bila potrebna pobeda od devet poena razlike da bi sigurno prošli dalje. Uz sjajnu odbranu, u napadu smo išli posed po posed što je na kraju dalo sjajan rezultat. Spremamo se za finale gde bi pobedom izborili put u Berlin na finalni turnir“.