PORAZ MEGA LEKSA U LJUBLJANI

U XVIII kolu ABA lige, košarkaši Mega Leksa nisu uspeli da nadigraju tim iz Ljubljane. Utakmica je završena rezultatom 85:75, po četvrtinama 20:21, 29:18, 19:20, 17:16).

Mega je bolje otvorila utakmicu, i to mini-serijom od 6:0 da bi Salin i Marinović u naredna tri minuta poravnali rezultat. Prva četvrtina završena je rezultatom 20:21, dok je druga četvrtina završena u korist Olimpije 49:39.Na startu drugog poluvremena, Nikolov, Marinović i Prepelič su odveli Olimpiju na „+16“, a do kraja treće deonice Mega je tu razliku uspela da smanji na 12 poena zaostatka. Početkom poslednjeg dela, tim iz Sremske Mitrovice pokazao je bolju igru, pa je na pet minuta do kraja smanjio prednost Olimpije i taman kada se očekivao preokret, Olimpija se vratila u dobar ritam i uspela da meč reši u svoju korist (85:75).

U timu Dejana Milojevića najefikasniji je bio Marko Kešelj sa 15 poena ( uz 5 skokova i 3 asistencije), a uz njega istakao se i Dušan Čantekin sa takođe 15 poena i 2 skoka. U Olimpiji najbolji su bili Omić sa 20 poena, dok su dobar učinak imali Salin i Marinović sa 15, odnosno 14 poena.

U narednom kolu Mega Leks gostuje Zadru, dok Olimpija gostuje u Valjevu.