MEGA NADOMAK POBEDE! MEGA LEKS – CRVENA ZVEZDA 75-77

Utakmica između Mega Leksa i Crvene Zvezde se završila pobedom gostiju,  rezultatom 75:77, po četvrtinama 19:14, 14:27, 19:19, 23:17. Meč je bio vrlo neizvestan do samog kraja, što dokazuje i sam rezultat.

U gostujućem timu, Nikola Kalinić je odigrao sjajno sa 19 poena, 6 skokova i 4 asistencije. Boban Marjanović imao je 8 poena i 6 skokova, a Jaka Blažič je dodao 15 poena. U domaćem timu, Musli je imao 17 poena i 11 skokova, 14 je ubacio Miljenović uz 6 asistencija, a 12 su dodali Krstić i Zagorac.

Igrač crveno belih,  Nemanja Dangubić izjavio je:

,,Ovo je bio vrlo težak meč, pobedili smo dobru ekipu i igrali teškim  ritmom. Imali smo četiri utakmice za redom, i to nas je dosta iscrpelo. Srećno Mega Leksu u nastavku sezone.“

Dejan Radonjić, trener:

,,Ritam je bio izuzetno težak, iscrpelo nas je gostovanje u Ljubljani. Imali smo dosta uspona i padova, a par zadnjih minuta je bilo veoma neizvesno. Dozvolili smo protivniku da se razigra. Nismo imali kontrolu nad situacijom, ali dobro se završilo. Sada nas čeka Galatasaraj i jako malo vremena za pripremu.“

Marko Kešelj, igrač Mega Leksa:

,,Pre svega želim da čestitam Zvezdi, ovo je bio veliki izazov za nas. Ušli smo motivisani u utakmicu, i da smo pobedili ne bi bilo nezasluženo. Veoma neizvesna završnica, sve u svemu dobro smo odigrali.“

Dejan Milojević, trener:

,,Čestitam Crvenoj Zvezdi na ovakvoj sezoni. Kao što sam rekao, ja verujem u svoju ekipu. Bili smo dosta blizu pobede, ali neiskustvo je presudilo. Nadam se da ćemo u nastavku sezone biti bolji. Poslednje minute smo zbrzali, i sve i da smo dali koš, Zvezda bi opet imala vremena da organizuje poslednji napad. Idemo dalje, slede nam bitne utakmice i vrlo je važno da ostvarimo pobede, kako bi pomogli da Srbija i sledeće godine ima četiri predstavnika u ligi.“