BARAĆ: „NISMO IMALI DOVOLJNO ČVRSTINE NA STARTU UTAKMICE, SA ATIPIČNOM POSTAVOM SMO ODGOVORILI, ALI NIJE BILO DOVOLJNO“

Košarkaši Mega MIS-a nisu uspeli da obezbede plasman u četvrtfinale Kupa Radivoja Koraća, pošto su u četvrtfinalu turnira u niškoj dvorani Čair izgubili od Vojvodine MTS rezultatom 92:100 (15:26, 23:31, 30:29, 24:14). Izabranici Marka Baraća su se već u prvoj deonici našli u dvocifrenom zaostatku, u drugoj su pronašli napadački ritam, ali nisu uspeli da zaustave raspoloženog rivala, pa su bili u velikom minusu posle 20 minuta. Uspeli su košarkaši Mege da ga prepolove u trećoj četvrtini, ali je Vojvodina trojkom sa svoje polovine u poslednjim sekundama ponovo uspela da se odvoji pred poslednjih 10 minuta. Taj koš dao je novi impuls Novosađanima, koji su ponovo stekli značajnu prednost, ali Mega je odbijala da se preda. Uspela je da prepolovi zaostatak, ali ne i da se izbori za neizvesnu završnicu, pa je ostala bez plasmana među četiri najbolje ekipe u Nišu.

Nismo ušli u utakmicu na način na koji sam želeo. Bio sam svestasn svih kvaliteta Vojvodine, načina na koji igraju, čvrstine i kvaliteta koji poseduju. Nismo imali dovoljnu čvstinu na startu utakmice, na isti način se nastavilo na obe strane. Nismo dobro kontrolisali loptu, ni ritam napada. Bilo je dosta loših čitanja, vrlo jednostavnih situacija gde je lopta trebalo brzo da se pomera, ali to nismo činili. Rezltat je bila stegnutost u napadu, što je prouzrokovalo i volšebno izgubljene lopte. Bilo nam je potrebno vremena da se adaptiramo na ambijent, lopte i ostala pravila i kada smo ušli sa atipičnom postavom uspeli smo da damo kakav takav odgovor. Nije bilo dovoljno, Vojvodina je bila bolja i želim joj sreću u narednoj fazi,

rekao je Barać.

Košarkaši Mega MIS-a sezonu nastavljaju utakmicom 21. kola ABA lige protiv Krke u Novom Mestu, koja je zakazana za početak marta.