MEGA MIS POSLE 40 MINUTA VELIKE BORBE SRUŠILA SPLIT I DOŠLA DO KLJUČNOG TRIJUMFA U BORBI ZA PLEJ-OF

Košarkaši Mega MIS-a su jednom nogom u plej-ofu ABA lige, pošto su u Hali sportova Ranko Žeravica u 23. kola savladali Split sa više od četiri poena razlike i tako osigurali prednost u međusobnim okršajima sa ekipom sa Gripa – 90:85 (23:20, 20:21, 26:26, 21:18). Izabranici Marka Baraća su odigrali još jedan sjajan meč, odlično se nosili sa borbenim rivalom i na kraju bili najbolji kada je bilo najpotrebnije. Sve je stalo u poslednjih par minuta, kada je Mega čvrstom odbranom i pametnim rešenjima u napadu uspela da stekne kapitalnu prednost i ostvari ključnu pobedu, kojom je došla do pozitivnog učinka 12-11 i na prag doigravanja.

Trijumfom nad Splitom košarkaši Mega MIS-a su kompletirali najbolju seriju u istoriji kluba u Jadranskoj ligi, ubeležili devetu pobedu na poslednjih deset utakmica, i drugi put na regionalnim terenima vezali pet trijumfa.

Malkolm Kazalon je odigrao sjajan meč i bio najkorisniji u pobedničkom sastavu sa indeksom 26. Mladi francuski košarkaš je ubeležio 14 poena, osam skokova, pet asistencija i tri ukradene lopte. Matej Rudan je bio najefikasniji, posebno je briljirao u ključnim trenucima, a susret je okončao sa 19 poena i četiri skoka za indeks 24.

Danko Branković je uz 14 poena ubeležio i pet skokova, dok je kapiten Luka Cerovina dodao 13 poena, uz četiri uhvaćene lopte. Nikola Đurišić je postigao ključne poene sa penala u završnici, a na kraju je uz 10 poena sakupio i šest završnih dodavanja.

U ekipi Splita 19 poena Tajrela Nelsona, po 13 su dodali Luis Saliven i Josip Jukić, dok je do 12 brojao Mate Kalajžić.

Gosti su dobro otvorili i preko raspoloženih Nelsona i Salivena napravili prednost, ali zategla je Mega odbranu sredinom uvodne deonice i uz sjajnu rolu Brankovića u napadu preokrenula. Vodila i sa pet razlike, da bi na odmor otišla sa 23:20 posle polaganja Uskokovića u poslednjim sekundama. Velika borba i po povratku sa prvog odmora. Mega je imala kontrolu, ali joj Split nije dozvoljavao da se odlepi. U finišu prvog poluvremena je stigao i do preokreta, ali se Kazalon trojkom postarao da Baraćeva ekipa dočeka pauzu sa viškom (43:41).

Kao i prvo, Split je dobro otvorio i drugo poluvreme i posle četiri minuta igre poveo 54:49. Ipak, na vreme su košarkaši Mege reagovali i serijom 9:2 vratili prednost, a potom na dva minuta do kraja trojkom Kazalona stekli i pet poena viška, da bi odlučujućih 10 minuta dočekali sa 69:67. Očekivano, usledila je napeta borba u poslednjem kvartalu. Igralo se koš za koš, ekipe su se smenjivale u vođstvu. Mega je preko razigranog Rudana uspela da povede sa 85:81 na tri minuta do kraja, ali nije bilo dovoljno za mirnu završnicu. Ipak, ostali su smireni Baraćevi izabranici, igrali požrtvovano u odbrani i pametno u napadu, da bi Đurišić u završnici sa tri pogođena slobodna bacanja obezbedio pobedu, a odlična odbrana u poslednjim sekundama dovela je Megu na prag plej-ofa.

U narednom kolu ABA lige košarkaši Mega MIS-a u Hali sportova Ranko Žeravica dočekuju branioca trona Crvenu zvezdu, a susret je zakazan za treći april, od 18.00.

Mega MIS: Paunović, Branković 14 (5 sk), Rudan 19 (24 in), Uskoković 4, Kazalon 14 (8 sk, 5as, 26 in), Đurišić 10, Kovačević 6, Cerovina 13, Rori 3, Grbović 6, Terzić, Mušikić 1

Split: Saliven 13, Gizdavdčić, Kalajžić 12, TIšma, Runjić, Ukić 7, Vuko 9, Šorter 5, Jukić 13, Nelson 19, Mavra 7