SLABA UTAKMICA I PORAZ MEGE U PRVOJ UTAKMICI U PODGORICI

Slaba igra Mege u prvoj od dve utakmice u Podgorici!

U zaostaloj utakmici 14. kola ABA lige koja je odigrana u Podgorici, Mega Mozzart je izgubio od SC Derby sa 83:62 (22:18, 15:14, 23:22, 23:10). Izabranici trenera Vladimira Jovanovića su najveći deo utakmice bili u rezultatskom zaostatku, u nekoliko navrata su uspeli da se vrate u meč, ali je domaća ekipa krajem treće i početkom poslednje četvrtine uspela da se odvoji na sigurnu prednost i mirno privede meč kraju.

Najefikasniji u redovima Mege je bio Matej Rudan sa 21 poenom. U ekipi SC Derby su se istakli Megi sa 17 i Kamenjaš sa 15 poena.

Posle 19 odigranih kola ABA lige Mega Mozzart ima skor 8-10 uz utakmicu manje, a isti odnos pobeda i poraza ima i SC Derby. Narednu utakmicu Mega će odigrati na istom mestu u nedelju 13. februara od 17 časova kada će u hali SC Morača gostovati ekipi Budućnost VOLI.

U startnoj postavi Mege našli su se Smit, Đurišić, Jović, Rudan i Matković. Puno grešaka na obe strane na početku meča gde Mega poenima Rudana i Matkovića vodi sa 6:7. Domaća ekipa sa dve trojke kažnjava greške Mege, ali Jović uspeva na drugoj strani da pogodi pod faulom. Nekoliko loših reakcija u odbrani Mege i SC Derby stiže do plus šest u finišu četvrtine. Cerovina ne uspeva da smanji razliku sa linije slobodnih bacanja pa je rezultat 22:16 posle prve četvrtine.

Posle plus osam za domaću ekipu, Ružencev pogađa trojku za Megu, ali se problemi u napadu nastavljaju uz dosta promašaja i grešaka. Domaća ekipa je, srećom po Megu, dosta neprecizna sa linije slobodnih bacanja, pa je rezultat 29:21 na tri minuta do kraja poluvremena. Jović vezuje četiri poena, Cerovina pogađa trojku međutim, domaća ekipa je trojkama i sa linije slobodnih bacanja sačuvala prednost na poluvremenu, 37:30.

Posle trojke Rudana u prvom napadu u drugom poluvremenu, domaća ekipa pravi seriju 7:0 za prvu dvocifrenu prednost na utakmici, 44:33. Dobrom odbranom i poenima iz kontri Mega smanjuje razliku na četiri poena, ali uz promašena slobodna bacanja Mege, SC Derby trojkama vraća dvocifrenu prednost, 58:47. Ipak, veoma raspoloženi Rudan (12 poena u ovoj deonici) trojkom preko ruke u poslednjim sekundama postavlja rezultat na kraju treće četvrtine, 60:52.

Ništa nije polazilo za rukom igračima Mege u poslednjoj četvrtini, na to su se nadovezale pete lične Balcerovskog i Matkovića. Domaća ekipa je pogađala sa svih pozicija i došla do 20 poena prednosti na tri minuta do kraja, a konačan rezultat je bio 83:62.

SC Derby: Megi 17, Pavlićević 10 (7 asistencija), Ivanović 3, Slavković 11, Hadžibegović 5, Starovlah 8, Baćović 2, Z. Ivišić 3, T. Ivišić 4, Edvards 5, Ilić, Kamenjaš 15 (9 skokova).

Mega Mozzart: Balcerovski, Vujić 2, Ružencev 3, Jović 11, Rudan 21 (6 skokova), Uskoković, Kočović 3, Smit 9, Cerovina 5, Matković 6, Đurišić 2, Bogavac.