MEGA ISPUSTILA NESTVARAN PREOKRET, KRKA SLAVILA U NOVOM MESTU

Mega nestvarnom serijom Petruševa stigla minus 13 u poslednjoj četvrtini, promašena slobodna bacanja je koštala pobede.

Mega Soccerbet je u utakmici 20. kola ABA lige izgubila od Krke na gostovanju u Novom Mestu sa 76:71 (23:21, 18:11, 16:20, 19:19). Izabranici trenera Vladimira Jovanovića su zaostajali 13 poena na šest minuta do kraja da bi se Mega u potpunosti vratila u meč sa 17 vezanih poena Petruševa i prišla samo na poen zaostatka, ali su usledili promašaji Kazalona iz igre i Petruševa sa slobodnih bacanja pa je uz dosuđenu nesportsku ličnu grešku Kazalonu, Krka stigla do trijumfa.

Najefikasniji u redovima Mege su bili Filip Petrušev sa 31 poenom i Marko Simonović sa 12. U ekipi Krke se istakao Milan Milovanović sa 16 poena.

Posle 20 odigranih kola ABA lige Mega Soccerbet ima 13 pobeda i sedam poraza dok Krka ima skor 6-13 uz meč manje. U narednom kolu je Mega slobodna pošto će meč protiv ekipe Koper Primorska biti registrovan službenim rezultatom 20:0, a naredni meč će Mega igrati u petak 19. marta od 16 časova na gostovanju protiv Splita.

Mega je započela meč sa sledećom petorkom: Smit, Tepić, Momirov, Simonović, Petrušev. Nešto sporiji početak utakmice za obe ekipe pa je rezultat posle četiri minuta igre rezultat 5:5. Domaća ekipa trojkama stiže do vođstva, ali na drugoj strrani istom merom odgovaraju Smit i Simonović. Pri rezultatu 15:10 za Krku, Mega pravi seriju 0:7. Imala je Mega prednost od tri poena u finišu, ali je lošim građenjem skoka i greškama omogućila Krki da prvu četvrtinu završi sa prednošću od 2 poena, 23:21.

Kazalon odmah na početku druge četvrtine uzvraća trojku Bariču, ali posle nove trojke Krke i vođstva domaće ekipe od 29:24, trener Mege je zatražio tajm-aut. Posle nekoliko grešaka na obe strane, povela je Krka sa 34:26, ali Mega ubrzo odgovara sa šest poena Petruševa od kojih su četiri posle zakucavanja i uspeva da priđe na dva poena zaostatka. Posle toga je Mega potpuno stala u napadu, dosta šuteva je završilo na obruču a iako je odbrana Mege većim delom bila na nivou, Krka je uspela da uveća prednost na devet poena, pa je rezultat na poluvremenu 41:32.

Propušta Mega na početku drugog poluvremena priliku da smanji razliku sa promašenim slobodnim bacanjima i šutevima za tri, a problem je i treća lična za Petruševa posle minut igre. Sa druge strane, ni ekipa Krke nije uspevala da stigne do veće prednosti od 11 poena. Posle požrtvovanog bacanja na parket Matković seče kontru Krke za lake poene Kazalona. Simonović i Tepić pogađaju trojke pa Mega prilazi na pet poena zaostatka, 53:48. Matković krade loptu za sjajno zakucavanje u kontri, Krka promašuje šut za tri, ali Mega nije lepo zagradila skok pa iz druge šanse i ulaza Stipčevića domaća ekipa stiže do prednosti 57:52, što je bio i rezultat posle treće četvrtine pošto u preostalom vremenu Mega nije uspela da dođe do poena.

Domaća ekipa koristi greške Mege i stiže do plus 12, 64:52, da bi posle poena Tepića iz ugla, Vučetić pogodio trojku za Krku za maksimalnih plus 13 na šest minuta do kraja. Usledila je neverovatna serija Mege u seriji Petruševa koji vezuje 17 poena za Megu iz svih pozicija, pa Mega prilazi na poen zaostatka 72:71 na minut i po do kraja. Nova dobra odbrana Mege, ali Kazalon u napadu ne pogađa iz ugla za vođstvo. Petrušev na 11 sekundi do kraja hvata skok prilikom promašaja Bariča i biva fauliran. Nažalost, promašuje oba slobodna bacanja a posle skoka domaće ekipe, sudije su dosudile nesportsku ličnu grešku Kazalonu posle čega je domaća ekipa sa slobodnih bacanja došla do pobede, 76:71.

Krka: Stergar, Kemfor 15, Stipčević 5, Vrabac 2, Barič 9, Kosi, Škifić 11, Škedelj, Lapornik 13, Rebec, Vučetić 5, Milovanović 16.

Mega Soccerbet: Mišković, Smit 3 (9 asistencija), Petrušev 31 (8 skokova, indeks 29), Tepić 9, Kljajević, Momirov, Simonović 12, Cerovina 2, Matković 9 (7 skokova), Kazalon 5, Langović.