MEGA SE BORILA DO KRAJA, CEDEVITA OLIMPIJA TROJKAMA DO POBEDE U BEOGRADU

Mega Soccerbet u derbiju kola posustala u poslednjoj četvrtini, Cedevita Olimpija odnela bodove iz Beograda!

Košarkaši Mege su u derbi meču 13. kola ABA lige izgubili od Cedevita Olimpiju sa 88:93 (29:28, 20:20, 21:24, 18:21). U utakmici koja je odigrana bez prisustva publike u Hali sportova Ranko Žeravica, izabranici trenera Vladimira Jovanovića su igrali na visokom nivou najveći deo utakmice, ali su gosti iz Slovenije najviše zahvaljujući sjajnom šutu za tri poena (14 od 27) stigli do važne pobede u borbi za plej-of ABA lige.

Najbolji u redovima Mege su bili Marko Simonović i Filip Petrušev sa po 21 poenom. U ekipi Cedevita Olimpija se najviše istakao bivši igrač Mege Kendrik Peri sa takođe 21 postignutim poenom.

Posle 13 odigranih kola ABA lige Mega Soccerbet ima devet pobeda i četiri poraza dok Cedevita Olimpija ima skor 7-3 uz tri meča manje. U narednom kolu Mega će u nedelju 10. januara od 12 časova dočekati Igokeu a pre toga će sa Olimpijakosom na poziv grčkog velikana odigrati humanitarni meč u Pireju u ponedeljak 4. januara od 19 časova po našem vremenu.

Pre početka utakmice bivšem igraču Mege Kendriku Periju je uručen prigodan poklon.

Vladimir Jovanović je započeo meč sa sledećom petorkom: Tepić, Smit, Kazalon, Simonović, Petrušev. Dve trojke gostiju na startu i jedna Kazalona za rezultat 5:10 posle tri minuta igre. Petrušev se sjajno snalazi u reketu, ali slovenačka ekipa novom trojkom i poenima iz kontre stiže do plus 8, 7:15. Posle tajm-auta Jovanovića, Cerovina pogađa pod faulom posle skoka u napadu, a potom je Smit precizan sa linije slobodnih bacanja. Gosti nastavljaju da pogađaju sa distance te svojom četvrtom trojkom stižu i do plus 10. Zaigrala je Mega dobru odbranu i serijom poena Simonovića i Petruševa napravila seriju 11:0 za vođstvo 23:22. Cedevita Olimpija nestvarno šutira za tri poena (6 od 7), ali Mega trojkom Momirova ipak vodi sa 29:28 posle prve četvrtine.

Bolji početak za druge četvrtine za goste koji nastavljaju sjajno da šutiraju te sa dve nove trojke uspevaju da povedu sa 31:40. Usledio je period odlične igre Mege i raznovrsne igre u napadu gde je posle odlične kontre usledila asistencija Novaka za alejup zakucavanje Simonovića koji je Mega prišla na 38:40. Igrači Mege igraju sa puno energije na parketu, uz odlične role Tepića i Smita, da bi trojkom Petruševa Mega otišla na poluvreme sa prednošću 49:48.

Poveli su gosti iz Slovenije sa plus šest početkom treće četvrtine, ali Momirov dva puta sjajno pogađa iz reketa posle skoka u napadu a potom i Petrušev pogađa treću trojku za vođstvo Mege 59:58. Igra se koš za koš narednih nekoliko minuta, trojkom Kazalona Mega vodi 68:65, ali Cedevita Olimpija uspeva da kazni greške Mege i serijom 0:7 pređe u vođstvo da bi potom u poslednjoj sekundi Smit probio odbranu gostiju i polaganjem postavio rezultat na kraju treće četvrtine, 70:72.

Velika borba u poslednjoj četvrtini na obe strane terena, Mega uspeva nekoliko puta prilazi na koš zaostatka, ali Cedevita Olimpija uspeva da odbrani prednost iz teških ulaza i pogođenim trojkama pa se u poslednjih pet minuta igre ušlo sa minus sedam, 77:84. Simonović ispravlja svoj promašaj, ali potom Peri na isteku napada pogađa ključnu trojku sa osam metara koš sa istekom napada. Gosti odlaze na plus 11 a u finišu utakmice Tepić i Petrušev uspevaju da smanje razliku za konačnih 88:93.

Mega Soccerbet: Mišković, Smit 13, Petrušev 21 (3-5 za tri poena), Tepić 9, Momirov 10, Novak (7 asistencija), Simonović 21 (8 skokova), Jovičić, Cerovina 4, Matković 2, Kazalon 8, Langović.

Cedevita Olimpija: Radović, Peri 21, Hopkins 7, Murić 3, Ukić, Blažič 17, Braun 16, Hodžić, Džons 15, Dimec 4, Marinković, Rupnik 10.