MEGA BEZ POBEDE U BARU, MORNAR TROJKAMA U POSLEDNJOJ ČETVRTINI DO TRIJUMFA

Mega Soccerbet u poslednjoj četvrtini bez rešenja za šut Mornara!

Košarkaši Mege su u okviru 5. kola ABA lige poraženi u Baru od strane Mornara sa 80:73 (25:28, 19:15, 15:8, 21:22). Izabranici trenera Vladimira Jovanovića su dobro započeli meč u Sportskoj hali Topolica, imali osam poena prednosti, ali se Mornar trojkama prvo vratio u meč, da bi potom u poslednjoj deonici Gejbrijel sa četiri trojke sa iste pozicije rešio pitanje pobednika. Svoj ovosezonski debi za Megu imao Jovan Novak koji je zabeležio 8 poena, uz po 4 asistencije i skoka.

Najefikasniji u redovima Mege su bili Filip Petrušev sa 29 poena i Marko Simonović sa 20 koji je imao i 12 skokova. U Mornaru su se istakli Kenet Gejbrijel sa 24 poena i Ajzea Vajthed sa 17.

Posle 5 odigranih kola ABA lige Mega Soccerbet ima skor 3-2 dok Mornar ima po tri pobede i jedan poraz. U narednom kolu Mega će u petak 6. novembra od 20 časova gostovati u Čačku ekipi Borca.

Pred početak utakmice je minutom ćutanja odata počast preminulom ekonomu Mornara Luki Macanoviću. Vladimir Jovanović je započeo meč sa sledećom petorkom: Smit, Tepić, Cerovina, Simonović i Petrušev. Ekipe se smenjuju u vođstvu na početku uz izuzetno raspoloženog Petruševa koji je za četiri minuta igre ubacio već 10 poena, da bi posle koša Simonovića iz ugla Mega povela sa 9:14. Posle tajm-auta Mornara Petrušev je nastavio sa rešetanjem koša Mornara i to zakucavanjem, pa zatim i trojkom za prednost Mege 11:19. Mornar trojkama uspeva da se vrati na samo poen minusa. Posle nekoliko promašaja Mege, Simonović pogađa trojku a prva četvrtina se završila rezultatom 25:28 uz već 15 poena Petruševa.

Na početku druge četvrtine Mega je nekoliko minuta bez poena pa je Mornar poveo sa 29:28. Kazalon dve odbrane zaredom krade loptu, a posle druge je i efektno zakucao u kontri. Nekoliko dobrih odbrana Mege koja posle zakucavanja Simonovića vodi 37:34. Sa druge strane, Petrušev u dva napada Mornara uzastopno blokira protivnika, a potom iz okreta pod košem iz dva navrata pogađa. Ipak, domaća ekipa uspeva trojkama i poenima posle skoka u napadu da preuzme vođstvo pa se na poluvreme otišlo sa 44:43 za Mornar.

Loš početak drugog poluvremena za Megu uz nekoliko izgubljenih lopti te Mornar pravi seriju 9:0 za prvo dvocifreno vođstvo na meču, 53:43. Post u napadu Mege prekide Tepić poenima sa poludistance. Zaigrala je Mega bolje u odbrani posle tajm-auta Jovanovića, nekoliko minuta je Mornar bio bez poena, ali sa druge strane, Mega nije to iskoristila u napadu u dovoljnoj meri pa se u poslednji minut perioda ušlo sa rezultatom 57:51 za Mornar. Mega ne uspeva u poslednjem minutu da poentira, pa je rezultat pred poslednjih 10 minuta igre 59:51 za Mornar.

Dobru je odbranu Mega odigrala na početku poslednje četvrtine, ali je u napadu izgubila nekoliko lopti, pa je Mornar sa dve trojke Gejbrijela stigao do plus 12. Mega se ne predaje, Petrušev pogađa pod košem a potom i Simonović pogađa trojku za 67:60. Ipak, Gejbrijel pogađa iz iste pozicije iz ugla još dve trojke, odbija napad Mege, da bi Vranješ trojkom za 80:65 rešio pitanje pobednika. Do kraja utakmice je Mega trojkama Simonovića i Kazalona smanjila zaostatak, da bi meč bio okončan zakucavanjem Kazalona za konačnih 80:73.

Mornar: Pulen 12, Gebrijel 24 (trojke 7-10), Živanović, Jeremić 2, Šehović, Smit 8, Mugoša, Vajthed 17, Vujošević, Vranješ 11, Luković 6.

Mega Soccerbet: Mišković, Smit 2, Petrušev 29 (3 blokade, indeks 28), Tepić 4, Kljajević 1, Novak 8, Simonović 20 (12 skokova), Jovičić, Cerovina, Matković, Kazalon 9, Langović.