SJAJNA MEGA PALA POSLE DVA PRODUŽETKA U NEVEROVATNOM MEČU U LJUBLJANI

Košarkaši Mega Bemaxa su u neverovatnom meču 12. kola ABA lige koji je odigran u Maloj dvorani Tivoli u Ljubljani posle dva produžetka izgubili od ekipe Cedevita Olimpija sa 112:102 (21:15,  21:33, 23:23, 22:16, 10:10, 15:5). Izabranici trenera Dejana Milojevića su imail prednost najveći deo meča, da bi na kraju regularnog dela izborili produžetak košem Simonovića u poslednjoj sekundi, da bi u prvom produžetku trojkom Atića na 5 sekundi pre kraja imali plus 3, ali je Blažič u poslednjoj sekundi vratio trojku. U drugom produžetku Cedevita Olimpija se sa nekoliko trojki odvojila i rešila meč u svoju korist. Za Megu su na ovom meču debitovali Kendrik Peri koji je bio sjajan sa 27 i po 5 skokova i asistencija dok je Nemanja Nenadić imao 5 poena.

Pored već pomenutog Kendrika Perija sa 27 poena, u redovima Mege se istakao i Marko Simonović sa 18 poena i 16 skokova. U redovima Cedevita Olimpije je nezaustavljiv bio Jaka Blažić sa 33 poena i indeksom korisnosti 48.

Posle 12 odigranih kola ABA lige, Mega Bemax ima skor 2-10 dok je Cedevita zabeležila 9. pobedu. Narednu utakmicu Mega Bemax igra u ponedeljak 30. decembra od 21 časova kada će u Hali sportova Ranko Žeravica dočekati FMP.

Dejan Milojević je započeo meč sa petorkom Peri, Mesiček, Atić, Mišković i Simonović. Mega je otvorila meč sa 0:4, da bi potom domaća ekipa serijom 11:0 uz 3 trojke prešla u vođstvo. Seriju prekida Peri sa trojkom, ali uzvraća i Simonović za domaće za 14:7. Mesiček, Simonović i Peri ne dozvoljavaju domaćoj ekipi da se odlepi, Mega prilazi na 3 poena razlike, ali Hopkins pogađa 5. trojku za Cedevita Olimpiju pa je rezultat posle prvih 10 minuta 21:15.

Kod plus 11 za domaću ekipu na početku druge četvrtine, usledila je fantastična serija Mege za 3 poena gde je u periodu od nekoliko minuta vezala sedam trojki od kojih su Peri i Cerovina postigli po 3, za vođstvo 32:38. Ipak, trenutke pada pažnje koristi Cedevita Olimpija za seriju 8:0 i vođstvo 40:38 na nešto više od 2 minuta do kraja poluvremena. Posle tajm-auta Milojevića, usledila je nova serija Mege, gde prvo Mesiček pogađa trojku i slobodna bacanja da bi potom Peri pogodio iz teške pozicije sa jedne noge i na kraju začinio sve sa trojkom u poslednjoj sekundi za svoj već 19. poen i vođstvo Mege 42:48 na poluvremenu.

Početak drugog poluvremena je u znaku Mege koja posle trojke Miškovića stiže do dvocifrene prednosti, 45:55. Napadala je domaća ekipa, u više navrata spuštala razliku na 5-6 poena, ali je Mega svaki put odbijala napad. Tako je bilo i u finišu četvrtine, kada je preko Nenadića i Simonovića Mega odbranila prednost pa je rezultat pred poslednjih 10 minuta bio 65:71.

Imala je Mega sredinom poslednje četvrtine plus 11, ali se domaća ekipa malo po malo vratila u igru. Na 2 i po minuta je Cedevita poenima Mekintajera i Blažiča prešla u vođstvo 85:82 i sa tim rezultatom se ušlo u poslednji minut. Peri pogađa ulaz a potom i Mesiček jedno od dva slobodna bacanja za 85:85 na 9 sekundi do kraja. Blažič pogađa koš preko ruke na 0.4 sekunde do kraja, ali posle tajm-auta Milojevića, Cerovina sjajno izvodi aut sa strane i pod košem pronalazi Simonovića koji ubacuje loptu u koš za produžetak, 87:87.

Fantastična borba je viđena i u prvom produžetku gde su se ekipe smenjivale u vođstvu a činilo se da je trojkom Atića sa istekom napada i na 5 sekundi do kraja Mega bila na korak do pobede, 97:94, ali je iz izuzetno teške pozicije Blažič pogodio trojku u poslednjoj sekundi za novi produžetak. U dodatnih 5 minuta, domaća ekipa je trojkama Murića rešila meč u svoju korist.

Cedevita Olimpija: Krušlin 3, Boutrajt 6, Hopkins 7, Vujačić, Murić 13, Mulalić 3, Miler-Mekintajer 17, Blažič 33 (indeks 48), Stipanović 5, Zagorac, Simonović 19, Cirbes 6,

Mega Bemax: Mišković 11, Peri 27 (5 skokova, 5 asistencija, indeks 26), Atić 11, Marjanović, Ašćerić, Simonović 18 (16 skokova, indeks 33), Nenadić 5, Cerovina 12, Macura 2, Tanasković 2, Stanić, Mesiček 14.