RAZIGRANA MEGA UBEDLJIVA PROTIV ZADRA

Košarkaši Mega Bemaxa su došli do prve pobede u ABA ligi ove sezone pošto su u odličnoj atmosferi u Hali sportova „Ranko Žeravica“ ubedljivo savladali Zadar sa 98:74 (30:22, 13:18, 28:19, 27:15). Izabranici trenera Dejana Milojevića su uz dosta oscilacija u prvom poluvremenu vodili najveći deo meča, da bi u trećoj četvrtini stigli do odlučujuće prednosti, koju Zadar nije uspeo da ugrozi do kraja. Za Megu je debitovao Blaž Mesiček koji je za 12 minuta igre imao 3 asistencije i 1 blokadu.

Najefikasniji u redovima Mega Bemaxa su bili Nikola Mišković sa 18 poena i Luka Ašćerić sa 15, dok su dabl-dabl učinak imali Filip Stanić sa 14 poena i 10 skokova i Edin Atić sa 12 poena i 10 skokova. U ekipi Zadra se istakao Brajon Alen sa 24 poena.

Posle 3 odigrana kola ABA lige, Mega Bemax ima 1 pobedu i 2 poraza dok Zadar ima skor 0-3. Narednu utakmicu Mega Bemax igra u nedelju 27. oktobra od 18 časova kada će u hali Aleksandar Nikolić gostovati Crvenoj zvezdi mts.

Pre početka meča publika je velikim aplauzom pozdravila bivšeg igrača Mege Stefana Fundića kome je prigodan poklon u ime kluba uručio predsednik Nadzornog odbora Mega Bemaxa Aleksandar Seratlić.

Na pauzama između četvrtina su se takmičili u šutiranju sa pola terena za TV, poklon kompanije Tehnomanija, ali na žalost, nisu bili precizni dok su se u poluvremenu takmičili na Tehnomanija poligonu.

Dejan Milojević je započeo meč sa petorkom Ašćerić, Cerovina, Atić, Mišković i Stanić. Odličan start Mege koja trojkama Cerovina i Ašćerića vodi 9:0 posle 3 minuta igre. Zadar postiže prve poene sa linije slobodnih bacanja, ali posle trojkama vraća priključak. Ipak, Mišković i Stanić poenima iz reketa i sa linije slobodnih bacanja čuvaju prednost Mege koja je najviše iznosila 11 poena. U finišu je Mega sa nekoliko grešaka propustila priliku da se odvoji da bi Simonović na kraju postigao trojku, ali posle isteka vremena, pa je rezultat na kraju prve četvrtine 30:22.

Veliki problemi u napadu za Megu na početku druge četvrtine što Zadar koristi da serijom 0:7 priđe na samo poen zaostatka, 30:29. Seriju gostiju prekida Mišković sjajnim zakucavanjem a potom je i precizan sa linije slobodnih bacanja. Gosti trojkom stižu do izjednačenja, 34:34, ali Mega prodorima uspeva da vrati prednost, ali ne i da je uveća, pa se na poluvreme otišlo sa 43:40.

Poveo je Zadar sa 45:47 na početku drugog poluvremena, ali Mega je odmah uzvratila sjajnom serijom 11:0 uz razigranog Simonovića koji je zbog 4. lične morao na klupu. Mega je posle toga zaigrala još jače, Atić i Marjanović pogađaju trojke da bi potom sjajnim ulazom pod faulom Ašćerić doneo 15 poena prednost, 66:51. Atić i Čarapić pogađaju floutere iz teških pozicija, da bi Gilbert trojkom iz ugla za Zadar postavio rezultat posle treće četvrtine, 71:59.

Mišković je odličan na početku poslednje četvrtine sa 5 vezanih poena, da bi gosti iskoristili kratku krizu u napadu Mege da spuste razliku na 9 poena. Ašćerić trojkom vraća dvocifrenu prednost a potom su se razigrali da bi tačku na pobedu stavio Stanić zakucavanjem u kontri za 89:71 na 3 i po minuta do kraja meča. U preostalom vremenu Mega je uvećala prednost za konačnih plus 24.

Mega Bemax: Mišković 18 (6 asistencije), Atić 12 (10 skokova), Marjanović 12, Ašćerić 15, Čarapić 6, Simonović 14, Cerovina 3, Brekić, Macura, Tanasković 4, Stanić 14 (10 skokova), Mesiček.

Zadar: Uljarević 4, Alen 24, Marić, Siriščević 3, Palokaj, Vujičić, Vuković 9, Junaković 8, Far 8, Fundić 9, Planinić 3, Gilbert 6.