MEGA BEMAX LAKO DO UBEDLJIVE POBEDE PROTIV SLOBODE

Košarkaši Mega Bemaxa su u okviru osmog kola Superlige u meču odigranom u hali Mega Factory ubedljivo savladali Slobodu sa 96:66 (30:15, 20:16, 17:12, 29:23). Izabranici trenera Dejana Milojevića su pitanje pobednika praktično rešili već u posle prve četvrtine kada su došli do plus 15, da bi do kraja meča stigli do ubedljive pobede. Trener Mege na ovom meču nije mogao da računa na Gogu Bitadzea i Andriju Marjanovića.

Najefikasniji u redovima Mega Bemaxa su bili Adam Mokoka sa 21 poenom i Nikola Mišković sa 18. Kod Slobode se istakao Bratislav Paunović sa 15 poena.

Posle 8 odigranih kola Mega Bemax je na 2. mestu sa 5 pobeda i 3 poraza dok Sloboda ima skor 1-7. U narednom kolu u nedelju 26. maja od 20 časova Mega dočekuje Dynamic VIP Pay.

Dejan Milojević je započeo meč sa petorkom Ašćerić, Mokoka, Atić, Ilić, Mišković. Već na početku meča Mokoka i Atić pogađaju sa svih pozicija uz atraktivna zakucavanja i blokade i Mega brzo stiže do dvocifrene prednosti. Njima se priključuju Ašćerić i Mišković da bi potom Čarapić lepim polaganjem postavio rezultat posle prvih 10 minuta, 30:15.

Odlična odbrana na početku druge četvrtine gde Mega iz kontri stiže do 42:18. Gosti iz Užica serijom 1:9 uspevaju da uspore Megu, ali Mokoka i Ilić poenima ipak obezbeđuju sigurnih plus 19 posle 20 minuta igre, 50:31.

Malo poena sa obe strane početkom drugog poluvremena, ali Mišković i Atić trojkama pokreću napad Mege. Fundić je odličan pod košem u nekoliko situacija i Mega vodi 65:39, a rezultat pred poslednjih 10 minuta je 67:43.

Mišković vezuje 9 poena na početku poslednje četvrtine, Mega stiže i do plus 30 uz nekoliko atraktivnih zakucavanja Mokoke. Priliku su dobili i igrači sa manjom minutažom a Mega je na kraju slavila sa 96:66.

Mega Bemax: Janjić 5, Zarić 2, Ašćerić 5, Mišković 18 (5 ukradenih lopti), Čarapić 9, Atić 8 (10 asistencija), Koprivica 4, Mokoka 21 (9 skokova), Ilić 11 (8 skokova, 3 blokade), Fundić 13.

Sloboda: Crnić 3, Simić 10 (9 skokova), Otašević, Trajković 2, Marić, Đorđević 7, Čubić 8, Krstić, Paunović 15, Nikolić 12, Tadić 9.