MEGA SE DRŽALA DO POSLEDNJE ČETVRTINE, ODLIČNI MIŠKOVIĆ NEDOVOLJAN ZA POBEDU PROTIV PARTIZANA

Košarkaši Mega Bemaxa nisu uspeli da dođu do velike pobede pošto je okviru 17. kola ABA lige u hali „Aleksandar Nikolić“ u Beogradu Partizan NIS pobedio sa 98:86 (19:18, 31:22, 21:27, 27:19). Izabranici trenera Dejana Milojevića su iz značajnog minusa uspeli nekoliko puta da se vrate u meč, krajem treće četvrtine su prišli na poen razlike, ali u poslednjoj deonici nisu imali snage za pobedu. Trener Mega Bemaxa na ovom meču nije mogao da računa na Adama Mokoku, Andriju Marjanovića i Kostju Mušidija.

Najefikasniji u redovima Mega Bemaxa su bili Nikola Mišković sa 30 poena i Edin Atić sa 22. U Partizanu je najefikasniji bio Aleksej Nikolić sa 20 poena.

Posle 17. kola ABA lige, Mega Bemax ima skor 9-8 dok Partizan NIS ima 2 pobede više. U narednom kolu 3. februara od 17 časova Mega Bemax u Sremskoj Mitrovici dočekuje Zadar.

Pre početka meča je minutom ćutanja odana počast preminulom košarkaškom treneru Bošku Đokiću.

Dejan Milojević je počeo meč sa petorkom Čarapić, Cerovina , Atić, Fundić i Stanić. Na početku meča Partizan pravi seriju 8:0 koju prekida Cerovina trojkom o tablu. Stanić se dobro snalazi pod košem i poentira a potom posle skoka u napadu pronalazi Atića za novu trojku Mege. Partizan koristi slab period Mege u napadu i odlazi na plus 9, 19:10. Finiš četvrtine pripada Megi koja se preko sjajnog Miškovića vraća u igru. Krilni centar Mege pogađa dva slobodna bacanja, potom blokira zakucavanje Jankovića da bi sa trojkom i košem pod faulom zaokružio seriju Mege 0:8 za 19:18 na kraju prve četvrtine.

Mišković je nezaustavljiv i u drugoj četvrtini sa novim trojkama, Fundić je odličan u skoku, ali domaća ekipa čuva vođstvo. Mega uspeva da odgovori na trojke Partizana istom merom, ali finiš poluvremena pripada Partizanu koji koristi promašaje Mege i dolazi do dvocifrenog vođstva, plus 12 da bi Mišković sa slobodnih bacanja za svoj 20. poen postavio rezultat na poluvremenu, 50:40.

Posle razmene koševa sa obe strane na početku drugog poluvremena, Mišković pogađa novu trojku a potom Atić vezuje 7 poena za 55:52. Partizan pogađa dve trojke, ali posle tajm-auta odgovaraju Nikolic, Mišković i Atić. Mega uspeva da drži priključak da bi posle ukradenih lopti Miškovića i trojke Ratkovice, Mega prišla na 68:67 a rezultat pred poslednjih 10 minuta 71:67.

Serijom 12:2 na početku četvrte četvrtine Partizan uspeva da prelomi meč i povede sa 14 poena razlike, Mega je pokušala preko Atića i Miškovića da se vrati u meč, ali Partizan je uspeo da sačuva prednost i na kraju da slavi sa 98:86.

Partizan NIS: N. Janković 9, Pedjž 12, Si 17, Marinković 5, Gegić, Veličković, Pecarski, Renfro 17, S Janković 3, Lendejl 15, Gagić, Nikolić 20.

Mega Bemax: Janjić 2, Ratkovica 6 (6 asistencija), Ašćerić 2, Mišković 30, Čarapić 4, Atić 22, Cerovina 4, Koprivica, Nikolić 8, Langović, Fundić 6 (9 skokova), Stanić 2.