JUNIORI MEGE PROMAŠILI ŠUT ZA POBEDU, CEDEVITA SLAVILA NA STARTU ABA TURNIRA U BARU

Juniori Mega Bemaxa nisu uspeli da pobedom započnu kvalifikacioni U19 ABA turnir u Baru pošto je u meču 1. kola Cedevita slavila sa 66:65 (13:14, 18:18, 23:13, 12:20).

Posle izjednačenog prvog poluvremena, izabranici trenera Vlade Vukoičića su odigrali slabu treću četvrtinu pa je Cedevita pred poslednji period imala plus 9. Ipak, Mega je uspela da stigne Cedevitu, i to prvo trojkom Cerovine da izjednači na 2 i po minuta do kraja  a potom poenima Andrića i da povede sa 63:65 u poslednjem minutu. Ipak, finiš je pripao Cedeviti koja polaganjem i jednim pogođenim slobodnim bacanjem Radovića postavlja konačan rezultat 66:65, pošto u poslednjem napadu Cerovina pod kontaktom nije uspeo da pogodi koš.

Najefikasniji u redovima Mega Bemaxa su bili Luka Cerovina sa 19 poena i Aleksa Marković sa 11 dok se u Cedeviti istakao Rok Radović sa 16 poena.

Juniori Mege u petak od 9:30 ujutru igraju protiv Krke.

Sve utakmice na U19 ABA turniru možete uživo da pratite putem Youtube kanala ABA lige.

Cedevita: Žaja 9, Čubrilo 2, Pavičić 2, Lukačić, Brzović 11, Bošnjak 14, Radović 16, Gatarić, Parlov, Matković 12.

Mega Bemax: Musić 2, Cerovina 19 (10 skokova, indeks 28), Kljajević 9 (5 skokova), Agoč, Bumbić, Langović 8 (5 skokova, 3 blokade), Andrić 8, Marković 11, Mišković 2, Brekić 2, V. Kovačević, Mušikić 4.