SLABA PARTIJA MEGE, KRKA SLAVILA U NOVOM MESTU

Košarkaši Mega Bemaxa su doživeli prvi poraz na gostovanjima ove sezone u ABA ligi pošto je Krka okviru 8. kola takmičenja slavila sa 82:69 (27:24, 20:11, 21:15, 14:19). Izabranici trenera Dejana Milojevića su odigrali svoj najslabiji meč ove sezone u ABA ligi a kao jedan od glavnih razloga poraza je i veliki broj promašenih slobodnih bacanja, čak 18. Trener Mega Bemaxa na ovom meču nije mogao da računa na nedovoljno oporavljenog Branislava Ratkovicu kao ni na Filipa Stanića koji zbog bolesti nije bio u sastavu.

Najefikasniji u redovima Mega Bemaxa su bili Adam Mokoka sa 16 poena i Goga Bitadze sa 10. U ekipi Krke se istakao Paolo Marineli sa 23 poena.

Mega Bemax je drugi na tabeli ABA lige sa skorom 6-2 dok Krka ima 3 pobede i 5 poraza. U narednom kolu u subotu 24. novembra od 21 čas Mega u Sremskoj Mitrovici dočekuje ekipu Cibone.

Dejan Milojević je počeo meč sa petorkom Ašćerić, Mokoka, Mušidi, Fundić i Bitadze. Na početku meča Mega je u 3 navrata precizna za 3 poena a Bitadze je dobar pod oba koša za prednost Mege 9:13. Čarapić i Bitadze su precizni sa slobodnih bacanja za plus 6, ali domaća ekipa sa nekoliko trojki uspeva da dođe do prednosti a slab period Mege u napadu prekida Mišković sa trojkom za 27:24 posle 10 minuta igre.

Krka nastavlja sa boljom igrom na početku druge četvrtine i polako povećava prednost. Mokoka se bacio u reklame u pokušaju da preseče loptu, pa je zbog posekotine morao na kratko iz igre. Fundić nekoliko puta hvata skok u napadu, ali Mega ne koristi nove šanse pa domaća ekipa stiže do plus 13 a dodatni problem je i 3. lična Bitadzea. Mokoka po ulasku u igru pokreće Megu sa trojkom, sjajnim ulazom i ukradenom loptom, Mega spušta na 8 razlike. Veliki broj promašenih slobodnih bacanja Mege koristi Krka i vraća dvocifrenu prednost pa na poluvreme otišlo sa 47:35 za Krku.

Ništa nije išlo na ruku Mege u trećoj četvrtini, Krka novom serijom trojki stiže do plus 23 a Bitadze u kratkom roku dobija 4. i 5. ličnu grešku pa mora na klupu. Mega serijom 0:8 spušta razliku na 15 poena, a rezultat pred poslednjih 10 minuta je 68:50.

U poslednjoj četvrtini su igrači Mege uspeli da smanje razliku pa je meč završen pobedom Krke 82:69.

Krka: Mahkovic 9, Marineli 23, Škedelj 6, Osolnik 2, Bratož 8, Stipančev, Cinac 5, Đapa 6, Fifolt, Balažič 3, Lalić 6, Lapornik 14.

Mega Bemax: Mušidi 6, Janjić, Marjanović 5, Ašćerić 6, Mišković 7, Čarapić 7 (7 asistencija), Atić 2, Bitadze 10, Koprivica 8, Mokoka 16, Fundić 2.