BITADZE NEZAUSTAVLJIV ZA POBEDU U BARU, MEGA BEMAX I DALJE BEZ PORAZA

Košarkaši Mega Bemaxa su nastavili sa sjajnom serijom pobeda u ABA ligi pošto su u okviru 5. kola takmičenja u Baru savladali domaći Mornar sa 80:84 (17:29, 23:19, 21:19, 19:17). Izabranici trenera Dejana Milojevića su u dva navrata imali plus 17, Mornar je oba puta uspeo da se vrati, ali su uzbudljivom finišu igrači Mege ponovo odigrali odlično i na kraju zasluženo slavili.  Trener Mega Bemaxa na ovom meču nije mogao da računa na povređene Branislava Ratkovicu i Miloša Koprivicu.

Najbolji u redovima Mega Bemaxa je bio Goga Bitadze sa 26 poena (trojke 3-4), 10 skokova i 3 blokade dok je Ognjen Čarapić postigao 15 poena uz pogođen ključni ulaz na plus 2 za Megu u finišu. U ekipi Mornara je Bronson Kenig postigao 23 poena.

Mega Bemax je prvi na tabeli ABA lige sa skorom 5-0 dok Mornar ima skor 2-3. U narednom kolu u subotu 3. novembra od 17 časova Mega Bemax dočekuje Partizan NIS.

Dejan Milojević je počeo meč sa petorkom Ašćerić, Mokoka, Mušidi, Fundić i Bitadze. Fantastičan početak meča za Megu koja je posle 5 minuta meča vodila sa 3:20 uz neverovatnog Bitadzea koji je u tom periodu postigao 15 poena uz 3 pogođene trojke iz isto toliko pokušaja. Domaća ekipa preko Volera uspeva da veže nekoliko poena iz teških pozicija, ali Mega ne dopušta Mornaru da se spusti razliku ispod 10 poena. Marjanović pogađa u dva navrata pa je rezultat posle prvih 10 minuta 17:29.

Kerington i Kenig tope prednost Mege na početku druge četvrtine, pa je razlika posle 4 minuta igre samo 2 poena, 32:34. Tada je na scenu stupio Mokoka koji prvo pogađa trojku, a potom u kratkom periodu ima dva sjajna zakucavanja uz asistencije za Čarapića i Fundića. Mega vraća dvocifrenu prednost, 36:48, ali finiš pripada Mornaru koji vezuje 4 poena, pa se na poluvreme otišlo sa 40:48.

Odličan početak drugog poluvremena za Megu koja serijom poena vraća veliku prednost, plus 17 (43:60). Ipak, Mornar se novom serijom poena vraća u utakmicu 56:60 a problem su i 4. lične greške Mušidija i Marjanovića. Mega preko poena Čarapića i Miškovića uspeva da sačuva prednost, pa se je rezultat pred poslednjih 10 minuta 61:67.

Bolji početak poslednjeg perioda za Mornar koji posle nekoliko minuta igre trojkom Keniga stiže do izjednačenja, 69:69 a problem za Megu je i 5. lična greška Mušidija. Već u sledećem napadu trojku pogađa Čarapić a potom Bitadze se u dva navrata sjajno snalazi pod košem za prednost Mege 71:77 na 5 minuta do kraja. Imala je Mega plus 9, ali se Mornar opet vratio i kod rezultata 78:80 imao napad za vođstvo, ali je Bitadze sjajno brani Keniga 1 na 1. U narednom napadu iz sjajnog prodora pogađa Čarapić, koji je do kraja meča sa linije slobodnih bacanja sačuvao pobedu Mege za konačnih 80:84.

Mornar: Kerington 13, Kenig 23, Mugoša, Drenovac, Pavić 10, Vujošević 4, Pavićević, Voler 11, Vranješ 5, Mornar, Rebić 3, Luković 11.

Mega Bemax: Mušidi 7 (6 asistencija), Janjić, Marjanović 12, Ašćerić 5, Mišković 3, Čarapić 15, Atić, Bitadze 26 (10 skokova, 3 blokade, indeks 35), Koprivica, Mokoka 11, Fundić 3, Stanić 2