DESETKOVANA MEGA HEROJSKI DO POBEDE NAD CRVENOM ZVEZDOM

Košarkaši Mega Bemaxa iako desetkovani povredama, herojski su savladali Crvenu zvezdu mts sa 76:74 (19:25, 20:17, 16:22, 21:10). Trener Mega Bemaxa zbog povreda nije mogao da računa na Gogu Bitadzea, Ognjena Jaramaza, Kostju Mušidija i Mihaila Jovičića, da bi se Luka Ašćerić povredio neposredno pred meč dok Nikola Mišković i Andrija Marjanović nisu ulazili u igru pošto su ovog vikenda igrali Finalni turnir Roda Juniorske lige Srbije. O velikoj želji i borbenosti igrača Mege dovoljno govori i podatak od 54 skoka od kojih su 22 bila u napadu.

Najbolji u redovima Mega Bemaxa su bili Stefan Fundić 19 poena i 18 skokova a pratili su ga Ognjen Čarapić i Predrag Samardžiski sa 14 poena i Luka Cerovina sa 12. Najefikasniji u Crvenoj zvezdi je bio Džejms Feldin sa 29 poena.

Specijalni gost na meču je bio bivši igrač Mege a danas košarkaš Los Anđeles Lejkersa Ivica Zubac kome je generalni menadžer Mega Bemaxa Goran Ćakić uručio prigodan poklon u ime kluba.

Mega je započela meč sa petorkom Čarapić, Cerovina, Lazić, Fundić i Samardžiski. Na početku meča je nezaustavljiv Ročesti koji postiže 13 od prvih 16 poena Zvezde za vođstvo gostiju 10:16, ali Mega preko Čarapića brzo stiže do izjednačenja. Finiš pripada crveno-belima pa je rezultat posle prve četvrtine 19:25.

Zvezda se na početku druge četvrtine odvaja na 10 poena razlike, ali Mega uzvraća serijom 9:0 uz odličnu i požrtvovanu timsku odbranu a potom poenima Fundića i da povede 33:32. Fundić je sjajan pod oba obruča, gde u više navrata poentira posle skoka u napadu, ali pred kraj četvrtine mora na klupu zbog 3. lične greške, pa je Crvena zvezda na poluvreme otišla sa prednošču 39:42.

Na početku drugog poluvremena Mega stiže do izjednačenja, ali Feldin sa nekoliko trojki donosi novu dvocifrenu prednost crveno-belima, 46:56, a potom stižu i do plus 13. Ipak, Cerovina i Samardžiski smanjuju minus pred poslednjih 10 minuta, 55:64.

Cerovina pogađa trojku i slobodno bacanje posle tehničke Ročestija pa je rezultat 59:64. Cerovina i Fundić sjajno sarađuju i Mega na 5 minuta do kraja izjednačava rezultat, 67:67. Feldin pogađa za Zvezdu, Samardžiski odmah izjednačava da bi posle dobre odbrane Mege Lazić doneo prednost 71:69 na manje o 4 minuta do kraja da bi se ekipe smenjivale u vođstvu do poslednjeg minuta. Koprivica pogađa horog za 75:72 a posle odlične odbrane Mege Fundiću na 15 sekundi do kraja pri zakucavanju lopta izlazi iz obruča, da bi Čović u kontri na 9 sekundi do kraja nagazio liniju za 3 poena i pogodio. Čarapić je fauliran, pogađa jedno slobodno bacanje da bi u poslednjem napadu Čović promašio trojku za pobedu, posle čega je usledilo veliko slavlje na parketu za konačnih 76:74.

Mega Bemax: Mušidi, Musić 4 (6 asistencija), Marjanović, Ašćerić, Nedeljković, Čarapić 14, Lazić 8 (10 skokova), Koprivica 5 (7 skokova), Samardžiski 14, Mišković, Cerovina 12 (5 asistencija), Fundić 19 (18 skokova).

Crvena zvezda mts: Čović 10, Kešelj, Davidovac 3, Lazić 1, Radanov 3, Dobrić 5, Feldin 29, Janković, Ročesti 13, Omić 5, Lesor 2, Jovanović 3.