SJAJNA TIMSKA IGRA MEGE I POBEDA PROTIV IGOKEE ZA KRAJ ABA LIGE

Košarkaši Mega Bemaxa su u Sremskoj Mitrovici savladali Igokeu sa 99:87 (31:16, 19:26, 20:27, 29:18) u okviru poslednjeg 22. kola ABA lige. Izabranici Dejana Milojevića su do pobede u hali PSC Pinki došli posle odlične timske igre gde je podeljeno 30 asistencija uz šestoricu igrača sa dvocifrenim učinkom. Trener Mega Bemaxa na ovom meču zbog povreda nije mogao da računa na Ognjena Jaramaza, Stefana Fundića, Kostju Mušidija i Mihaila Jovičića.

Najefikasniji u redovima Mega Bemaxa su bili Goga Bitadze sa 18 poena i Nikola Mišković sa 17 za samo 16 minuta provedenih u igri, ali je sjajnu partiju pružio i Stefan Sinovec koji je bio veoma blizu tripl-dabl učinka sa 11 poena, 8 skokova i 12 asistencije. U ekipi Igokee se istakao Dominik Artis sa 23 poena. Ovom pobedom je Mega sa skorom od 8 pobeda i 14 poraza završila sezonu na 9. mestu ABA lige i posle pauze zbog plej-ofa regionalnog takmičenja, u aprilu je očekuje početak Superlige.

Dejan Milojević je započeo meč sa petorkom Čarapić, Sinovec, Marjanović, Čančar i Bitadze. Dobar početak košarkaša Mege koji posle 4 minuta utakmice vode sa 10:2 uz raspoženog Marjanovića koji postigao 7 poena. Mega nastavlja sa odličnom odbranom, brzo stiže i do dvocifrene prednosti, 15:4. U igru ulazi Mišković koji u kratkom periodu postiže 9 poena pa je prednost već 19 poena, 29:10. Igokea je uspela da poveže redove pa je rezultat posle prvih 10 minuta 31:15.

Početak druge četvrtine je u znaku gostujuće ekipe koja polako topi minus na svega 2 poena, 35:33. Ipak, uzvraća Čančar serijom poena sa svih pozicija, a potom i Bitadze pogađa za 3 poena, da bi rezultat posle prvog poluvremena postavio Lazić posle skoka u napadu i poena u poslednjoj sekundi za 50:42.

Sinovec i Čarapić trojkama čuvaju prednost Mege u prvom delu treće četvrtine, ali Igokea preko raspoloženog Artisa uspeva da pređe u vođstvo, 58:61. Lazić i Aranitović trojkama odmah vraćaju prednost Megi a potom se i Bitadze dobro snalazi u dve situacije pa je rezultat pred poslednjih 10 minuta 70:69.

Poslednju četvrtinu otvaraju trojkama Aranitović, Lazić i Mišković za nešto sigurniju prednost Mege od 79:71. Čarapić i Mišković potom ne dozvoljavaju gostima da se rezultatski približe. U poslednja dva minuta utakmice se ulazi sa plus 6 za Megu, 90:84. Bitadze odlično fintira čuvare u reketu i postiže koš pod faulom, da bi u narednom napadu sa linije slobodnih bacanja vratio dvocifrenu prednost Megi, 94:84 za mirnu završnicu meča i konačan rezultat 99:87.

Mega Bemax: Aranitović 8, Sinovec 11 (8 skokova, 12 asistencija, indeks 26), Marjanović 9, Čančar 11 (6 skokova, 3 blokade), Čarapić 10, Bitadze 18, Lazić 15 (6 skokova), Koprivica, Samardžiski, Mišković 17, Kapetanović.

Igokea: Ponjavić 11, Artis 23, Gajić, Glogovac, Nikolić, Milošević 14, Jevtović 16, Radivojević 13, Ljubičić 2, Rikić 8.