BORBENA MEGA BEZ POBEDE PROTIV LIDERA ABA LIGE

Košarkaši Mega Bemaxa nisu uspeli da naprave veliko iznenađenje pošto su u okviru 16. kola ABA lige u Sremskoj Mitrovici izgubili od lidera regionalnog takmičenja ekipe Budućnost VOLI sa 83:94 (31:23, 18:27, 22:25, 12:19). Izabranici Dejana Milojevića su sjajno počeli meč, bili u egalu najveći deo utakmice, ali je Budućnost u poslednjoj četvrtini iskoristila greške Mege i trojkama osigurala pobedu hali PSC Pinki. Trener Mega Bemaxa na ovom meču zbog povreda nije mogao da računa Petra Aranitovića, Ognjena Čarapića i Nikolu Miškovića. Svoj prvi takmičarski meč od povratka u Megu je imao Ognjen Jaramaz koji je za 18 minuta imao 7 poena, 6 skokova i 5 asistencija.

Najefikasniji u redovima Mega Bemaxa su bili Vlatko Čančar sa 15, kao i Kostja Mušidi i Miloš Koprivica sa po 12 poena. U ekipi Budućnosti su se istakli Nikola Ivanović sa 18 i Nemanja Gordić sa 17 poena.

Posle 16 odigranih kola ABA lige, Mega Bemax ima 5 pobeda dok Budućnost VOLI ima skor 14-2. U narednom kolu u subotu 20. januara od 17 časova Mega gostuje u Zagrebu ekipi Cedevite.

Pre početka utakmice publika u hali je velikim aplauzom pozdravila bivše igrače Mege Danila Nikolića, Nikolu Ivanovića i Petra Popovića, kao i bivšeg pomoćnog trenera kluba Srđana Flajsa. Njima je prigodne poklone od strane grada Sremske Mitrovice i Mega Bemaxa uručio Generalni menadžer kluba Goran Ćakić.

Dejan Milojević je započeo meč sa sledećom petorkom: Rebić, Mušidi, Lazić, Čančar, Bitadze. Na početku meča su Mega preko Mušidija, Bitadzea i Lazića stiže do minimalne prednosti, 13:12. Rebić pogađa trojku a Mušidi posle ukradene lopte zakucava efektno iza leđa. Bitadze je zbog dve lične greške morao na klupu, ali ga je sjajno odmenio Koprivica postigavši u kratkom periodu 10 poena sa svih pozicija za 31:23 posle prve četvrtine

Na početku druge četvrtine dve brze lične greške za Koprivicu koji zbog ukupno tri faula mora na klupu. Fundić je odličan na obe strane terena i Mega u 13. minutu ima prednost 37:28. Posle toga Budućnost trojkama i sa linije slobodnih bacanja kreće da topi prednost Mege na dva poena. Čančar prekida seriju gostiju efektnim zakucavanjem, ali Budućnost sa novim pogođenim penalima prelazi u vođstvo, 43:48. Mega ne dozvoljava odlepljivanje pa se na pauzu otišlo sa 49:50.

Posle pauze na poluvremenu, Mušidi pogađa dve trojke za Megu, ali gosti uzvraćaju istom merom. Budućnost je održavala prednost od 2 do 6 poena, da bi Fundić sjajnom odbranom i Jaramaz sa trojkom približili Megu na poen zaostatka, 67:68. Budućnost pravi mini-seriju 0:5 a rezultat pred poslednju četvrtinu je 71:75.

U poslednjih 10 minuta je Budućnost trojkama održavala prednost, da bi kod rezultata 78:83, gosti iz Podgorice kaznili dve greške u odbrani Mege i stigli do plus 10, 78:88. Do kraja meča Mega nije uspela da ugrozi pobedu Budućnosti pa je konačan rezultat bio 83:94.

Mega Bemax: Mušidi 12, Rebić 10, Sinovec 4, Čančar 15 (6 skokova), Jaramaz 9 (6 skokova, 5 asistencija), Bitadze 4, Jovičić 3, Lazić 7 (7 skokova), Koprivica 12, Samardžiski, Fundić 9, Kapetanović.

Budućnost VOLI: Ivanović 18, Su. Šehović 14, Barović 2, Se. Šehović 1, Starovlah, Gordić 17, Ilić 2, Z. Nikolić 6, Gibson 15, Popović 5, Lendri 11, D. Nikolić 3.