MEGA BEZ REŠENJA ZA NAPAD PARTIZANA, GOSTI ODNELI BODOVE IZ MITROVICE

Košarkaši Mega Bemaxa u odličnoj atmosferi pred punom halom PSC Pinki u Sremskoj Mitrovici su odigrali efikasan meč u napadu, ali je Partizan NIS na kraju slavio sa 89:102 (23:21, 21:30, 16:22, 29:29). U derbi meču 8. kola ABA lige je viđeno puno lepih poteza, ali su izabranici trenera Dejana Milojevića odigrali slabije u odbrani što je Partizan umeo da kazni i da dođe do pobede. Trener Mega Bemaxa na ovom meču zbog povreda nije mogao da računa na Nikolu Miškovića i Ognjena Čarapića.

Najbolji u redovima Mega Bemaxa su bili Dilan Enis sa 26 poena i po 6 skokova i asistencija, kao i Goga Bitadze sa 19 poena, 10 skokova i 2 blokade za svega 20 minuta u igri koju je morao da napustio početkom poslednje četvrtine zbog pete lične greške. U Partizanu su najefikasniji bili Najdžel Vilijams-Gos sa 23 i Vanja Marinković sa 22 poena.

Posle 8 odigranih kola, Mega ima skor od 3 pobede i 5 poraza dok Partizan ima skor 5-3. U narednom kolu u petak 17. novembra od 18 časova Mega Bemax će gostovati u Železniku ekipi FMP-a.

Dejan Milojević je meč započeo sa sledećom petorkom: Enis, Rebić, Lazić, Čančar, Bitadze. Prvi napad Mege posle već tri sekunde uspešno završava Enis, a potom je precizan i Bitadze. Posle razmene koševa sa obe strane, Enis pogađa trojku za 13:8, ali Partizan uzvraća mini serijom 0:5. Bitadze zakucava na odličnu asistenciju Čančara. Andrić pogađa trojku za goste a potom je precizan i Šalić i Partizan vodi 15:20. Seriju gostiju prekida Mušidi a potom i nove poene vezuje Enis čijim košem u poslednjoj sekundi četvrtine Mega Bemax vodi sa 23:21.

Drugu četvrtinu bolje otvara Partizan koji preko poena Marinkovića i Gosa prelazi u vođstvo 33:39. Čančar pogađa bitnu trojku a potom je odličan i Bitadze posle skoka u napadu za 38:39. Veličković i Marinković su precizni za tri poena na drugoj strani i Partizan stiže do osetnijeg vođstva a prvo poluvreme se završava poenima Bitadzea posle skoka u napadu za 44:51.

Mega početkom treće četvrtine posle poena Rebića uspeva da smanji minus na 2 poena, 50:52, ali Partizan odgovara sa poenima Milera pod faulom i trojkom Gavrilovića. Bitadze je dobar pod oba koša i posle skokova u napadu stiže do novih poena, ali zbog četvrte lične greške odlazi na klupu. Gosti novim trojkama stižu do plus 16 a pred poslednjih 10 minuta rezultat je 60:73.

U poslednjoj četvrtini su gosti održavali 15-ak poena prednosti. Enis i Mušidi su uspeli da smanje minus na 11 poena, ali bi Vilijams-Gos uspevao da odgovori sa novim poenima u napadu, pa je Partizan na kraju slavio sa 89:102.

Mega Bemax: Mušidi 11, Rebić 11 (4 asistencije), Sinovec 8, Čančar 5, Bitadze 19 (10 skokova, 2 blokade, indeks 22), Jovičić, Lazić (5 skokova), Koprivica, Samardžiski, Enis 26 (6 skokova, 6 asistencija, indeks 26), Fundić 9, Kapetanović.

Partizan NIS: Miler 16, Gos 23 (10 asistencija), Aranitović, Marinković 22, Veličković 16 (11 skokova), Tomić, Pecarski, Gavrilović 10, Andrić 3, Semjuels 5, Stevanović, Šalić 7.