MATIĆ DOBAR U PREOKRETU JUNIORA SRBIJE PROTIV UKRAJINE

Juniorska reprezentacija Srbije je došla do druge pobede na Evropskom prvenstvu za igrače do 18 godina koje se održava u Slovačkoj, pošto je posle sjajne odbrane u drugom poluvremenu i preokreta iz minus 14, savladala Ukrajinu sa 72:63 (14:16, 18:28, 20:8, 20:11). Juniori Srbije su u drugom poluvremenu primili svega 19 poena a u poslednjem minutu su napravili i ključnu seriju 9:0 za zasluženu pobedu na kraju.

Od košarkaša Mega Bemaxa u redovima Srbije, Aleksa Matić je postigao 13 poena dok je Nikola Mišković imao po 8 poena i skokova poena.

Juniorska reprezentacija Srbije je grupnu fazu završila sa dve pobede i jednim porazom a sutra je već na programu osmina finala gde Srbiju očekuje protivnik iz grupa A u kojoj se nalaze reprezentacije Nemačke, Crne Gore, Rusije i Turske.