TENERIFE BOLJI OD MEGE ZA KRAJ EVROPSKE PRIČE

Košarkaši Mega Leksa su u poslednjem 14. kolu D grupe Košarkaške Lige šampiona poraženi od ekipe Tenerifa sa 73:98 (19:24, 15:27, 16:27, 23:20). Lider grupe D Lige šampiona i drugoplasirana ekipa španske ACB lige je ipak bila prejaka za pulene Dejana Milojevića, a gosti su do ključne prednosti došli serijom poena u drugoj četvrtini kada su se odvojili na plus 17. Posle toga, Mega nije do kraja meča uspela da ugrozi pobedu španske ekipe, pa je na kraju izostao plasman u FIBA Evropa kup pošto je samo pobeda vodila ekipu Mega Leksa u to evropsko takmičenje.

Trener Mege na ovom meču nije mogao da računa na poslednje pojačanje Predraga Samardžiskog, a zbog povreda su bili sprečeni da igraju Radovan Đoković, Stefan Glogovac i Ognjen Čarapić, dok je zbog stomačnog virusa meč propustio i Jovan Novak.

Najefikasniji u redovima Mega Leksa su bili Rade Zagorac sa 16 poena i Alfa Kaba sa 13 poena i 16 skokova. Kaba je grupnu fazu Košarkaške Lige šampiona završio kao drugi skakač takmičenja sa prosekom od 9.8 skokova po meču. U ekipi Tenerifa su se istakli Devin Vajt i Marius Grigonis sa po 15 poena. Mega Leks je završio takmičenje u grupi D na 7. mestu sa 4 trijumfa dok Tenerife ide dalje kao prvoplasirani sa skorom 11-3. Sledeći meč Mega Leks igra u subotu od 17:00 kada će u okviru 20. kola ABA lige gostovati u Skoplju ekipi MZT-a.

Dejan Milojević je započeo meč sa petorkom Jaramaz, Zagorac, Simeunović, Čančar i Kaba. Mega dobro počinje meč sa serijom 8:2, uz ulaz Čančara, trojku Kabe i koš Simeunovića uz faul. Tenerife odgovara sa poenima sa distance pa uspeva da pređe u vođstvo, 12:17. Gosti nastavljaju da pogađaju za tri ali Spasojević ne dozvoljava odlepljivanje pa se prva četvrtina završila sa 19:24.

Gosti otvaraju drugu četvrtinu serijom 0:7 koju prekida Jaramaz zakucavanjem sa dve ruke. Usledio je period dobre odbrane gde posle trojke Jaramaza i polaganja Kapetanovića, Mega smanjuje na 28:36. Gosti odgovaraju novom serijom poena i uspevaju da se ponovo rezultatski odlepe pa se prvo poluvreme završilo sa 34:51.

U trećoj četvrtini je malo šta polazilo za rukom košarkašima Mege. Zagorac je sa nekoliko vezanih poena uz trojku Spasojevića uspeo da smanji minus na 14 poena, ali gosti se ponovo razigravaju u napadu pa je rezultat pred poslednju četvrtinu nedostižnih 50:78.

U poslednjih 10 minuta nije bilo dileme oko pobednika, priliku su dobili i neki igrači sa manjom minutažom, među kojima se istakao Nemanja Kapetanović. Na kraju je Mega uspela malo da ublaži poraz za konačnih 73:98.

Mega Leks: Mušidi 2, Rebić 5, Jaramaz 9 (8 asistencija), Spasojević 9, Kaba 13 (16 skokova), Zagorac 16 (7 skokova), Čančar 4, Simeunović 5, Tejić, Kapetanović 9, Marelja 1.

Iberostar Tenerife: San Migel 7, Niang 6, Basas 9, Henli 5, Grigonis 15, Vaskez 11, Abromaitis 9, Bogris 5, Vajt 15, Dornekamp 11, Pinero 6.